Dnes

  • Středa 5. října 2022
  • Svátek má Eliška

Šinkanzen v terénu. Vítěz republikového závodu juniorů je z Ústeckého kraje

21. 12. 2020

zdroj fota: koláž autora

Louny – Skvělou reklamu udělal Ústeckému kraji cyklista Pavel Jindřich. Lounský závodník dokázal chytit šanci za pačesy a v Kolíně se stal juniorským republikovým šampionem v cyklokrose. Za sebou nechal v závodě silné jezdce z Author teamu a Tábora. Druhý dokončil závod největší favorit Matěj Stránský, třetí finišoval Matyáš Fiala. Mezi staršími žáky dojel na stříbrném místě lounský Marek Přenosil.

Po delší době se mladí dostali na závodní dráhu a rozdělili si medaile z mistrovství ČR. Lounský Pavel Jindřich nebyl jediným úspěšným reprezentantem z Loun, který v Kolíně svými výkony zaujal. Ve stejné kategorii obsadil sedmé místo Adam Seeman. Mezi juniorkami vybojovala osmou příčku Barbora Parmová.

Stříbrný Přenosil

V nedělním závodě s blýskl druhým místem věkem starší žák Marek Přenosil z lounského oddílu cyklistiky. „Souboj starších žáků byl vyrovnaný, ve svůj prospěch ho rozhodl Kryštof Bažant z TJ Sokol – Plavy Cyklo Benda,“ napsal web cyklokros.cz i s ohlasem vítěze. „Závod byl náročný i proto, že jsem neměl ideální přípravu. Je to jeden z mých nejlepších výsledků, již mám dva tituly z horských kol. Rozhodlo se v posledním kole v písečných pasážích,“ byla v cíli slova Kryštofa Bažanta.

Nečekaný vítěz

První místo Pavla Jindřicha bylo asi největším překvapením šampionátu. Lounský cyklokrosař totiž v letošní sezoně nedokázal v jednom závodě porazit všechny soupeře a nechal si svůj nejlepší výkon až na republikový šampionát. Na ten dokázal ideálně načasovat formu. Největšího soupeře měl junior v Matěji Stránském, kterého předčil o necelých sedm vteřin. „Na těchto i dalších úspěších se výraznou měrou podílejí i dva lounští zastupitelé,“ uvedl web města Louny. Za úspěchy mladých sportovních nadějí stojí trenér Milan Chrobák a předseda oddílu Miloslav Bouda. „Obětavý trenér Milan Chrobák dokáže své svěřence připravit na nejdůležitější závody sezóny,“ chválil lounský web trenéra mladého závodníka.

Výsledky závodu – junioři

  1. Jindřich Pavel (TJ Stadion Louny)
  2. Stránský Matěj (IVAR CS – Author Team)
  3. Fiala Matyáš (ČEZ Cyklo Team Tábor)

 

Výsledky závodu – starší žáci

  1. Bažant (TJ Sokol – Plavy Cyklo Benda)
  2. Přenosil (TJ Stadion Louny)
  3. Raška (Short Bike Academy Opletal)
Autor: