Dnes

  • Pondělí 28. listopadu 2022
  • Svátek má René

Další volnočasové využití na Ústecku. Otevřel se singletrail na Střížovickém vrchu

21. 06. 2022

zdroj fota: oficiální web Města Ústí nad Labem

Ústí nad Labem – Na Střížovickém vrchu se otevřel první legální singletrail, trasa pro horská kola. Jedná se o první etapu o délce 680 metrů, která je určena pro širokou veřejnost. Samotná realizace trvala zhruba 6 měsíců za účasti desítek lidí. Rozšíří se tak další možnost volnočasového využití na Ústecku.

Rada na vybudování trasy pro horská kola na Střížovickém vrchu schválila pronájem pozemků spolku Za rozvoj terénní cykloturistiky MTBWork, který výstavbu trasy inicioval. Jde o pozemky v katastrálním území Klíše a Bukov. Podmínkou města byl vstup a jízda na stezkách zdarma. Stezky jsou vybudované a provozované v souladu s pokyny správce lesů města Ústí nad Labem. Traily nejsou vedeny po stávajících pěších stezkách. Příjezdy na začátek trailů vedou po stávajících cestách a v rámci výstavby do nich nebylo zasahováno, ujistili zástupci města.

„Byli jsme tady při výstavbě omezeni stromky a je to vytvořené tak, aby to cyklista zvládl,“ řekl něco k výstavbě podle ČTK místopředseda spolku MTBWork Aleš Hrstka. Podle něj je důležité, aby začalo pršet. Hlína, z níž je trasa vytvořená, potřebuje vláhu, aby víc přilnula. „Trail vyzraje podle mě až příští rok. Je to ručně stavěné, bez použití těžké techniky. Materiál je tady z okolí, jde o přesun materiálu z jedné strany na druhou. Dovezl se jen říční písek,“ řekl Hrstka. Doplnil, že trail je k přírodnímu prostředí vstřícný také proto, že zadržuje vodu v krajině díky odvodnění. „Je to vytvořeno metodou z dob, kdy se tvořily římské cesty,“ dodal místopředseda.

Druhá etapa výstavby trasy, která by měla vést až do Všebořic, bude pro pokročilejší jezdce.

Autor: redakce