Dnes

  • Středa 29. června 2022
  • Svátek má Petr a Pavel

Severočeská knihovna ocenila nejvěrnějšího čtenáře. Loni si vypůjčil 546 knih

17. 03. 2022

zdroj fota: oficiální web Severočeské vědecké knihovny

Ústí nad Labem – Severočeská vědecká knihovna  v Ústí nad Labem ocenila svého nejvěrnějšího čtenáře. Stal se jím Luboš Štill, který je ústecké knihovně věrný od osmdesátých let minulého století. Za rok 2021 knihovnu navštívil 160 krát a celkem si půjčil 546 knih.

Svaz knihovníků a informačních pracovníků u příležitosti kampaně Březen – měsíc čtenářů vyhlašuje anketu  Čtenář roku. V rámci ankety mohou knihovny napříč republikou oceňovat své nejlepší čtenáře. Každý rok jedním z hlavních kritérií zůstává celkový počet výpůjček za předchozí rok. Rok co rok se ale mění tématické zaměření. Letos knihovny hledaly své nejvěrnější čtenáře, tedy čtenáře, kteří měli v uplynulém roce nejvyšší počet výpůjček v kombinaci s největším počtem návštěv knihovny. Loni se zase zaměřily na příznivce e-knih.  Podmínkou je, že nominovaní čtenáři musí být v knihovně registrováni před rokem 2020.

Jako každý rok ani tento rok nebyl výjimkou pro účast Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem v anketě. Ta mezi svými čtenáři vybrala Luboše Štilla. „Pan Štill je vášnivým čtenářem, který knihovny navštěvuje od dětství. Služby ústecké knihovny začal využívat v osmdesátých letech minulého století, kdy ještě naše knihovna fungovala pod názvem Státní vědecká knihovna Maxima Gorkého,“ uvedla ředitelka krajské knihovny Jana Linhartová a předala ocenění. Čtenář byl zároveň nominován do krajského kola.

Autor: redakce