Dnes

  • Pondělí 28. listopadu 2022
  • Svátek má René

Sbírka Donio vybrala za tři dny na podporu požárů na Děčínsku 6 milionů

27. 07. 2022

zdroj fota: redakce Naseustecko.cz

Ústecký kraj – Solidarita v plném proudu. Na pomoc obcím a obyvatelům oblastí zasaženým rozsáhlým požárem na Děčínsku se vybralo prostřednictvím sbírky Donio od úterního odpoledne lehce přes 6 milión korun. Hasiči vyvrátili fámy, že zasahující členové Hasičského záchranného sboru v Hřensku nejsou zásobovány stravou.  

Sbírku vyhlásila v úterý platforma Donio.cz společně se senátorem a předsedou obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko Zbyňkem Linhartem. Za několik hodin se podařilo vybrat tři miliony korun. Dnes už je tam podle informací na webu lehce přes 6 milionů korun od skoro osmi tisíc dárců.

„V Národním parku České Švýcarsko začalo v neděli 24. 7. 2022 ráno hořet. V pondělí na místě byly znovu desítky hasičů. Hasí armádní a policejní vrtulníky, letadlo hasičské služby. Původní ohnisko mělo téměř 3 hektary, ale šířilo se do dalších částí lesa. Momentálně je zasaženo přes 10 hektarů.  Požár se rozšířil i do obcí, zasáhl několik domů. Obyvatelé museli být evakuováni,“ představuje platforma sbírku s tím, že finance z této sbírky budou využity především na pomoc obyvatelům obcí zasažených požárem v NP České Švýcarsko. Případně na pomoc samotným obcím.

Autor: redakce