Dnes

  • Sobota 10. prosince 2022
  • Svátek má Julie

S ukradenou Škodovkou si udělal mostecký mladík výlet do Německa. Tam ho zadržela policie

28. 06. 2022

zdroj fota: ilustrační obrázek pixabay.com

Most Mostecký 25letý mladík odcizil klíčky od vozidla, s kterým následně odjel. Byl zadržen v sousedním Německu. Odcizením a následným poškozením vozidla způsobil škodu ve výši 930 tisíc korun a hrozí mu až pět let vězení

„V polovině března ve večerních hodinách přišel na hodinovou návštěvu do bytové jednotky ve staré zástavbě a odešel s cizím klíčem od vozidla. Přestože má soudně vydaný čtyřletý zákaz řízení motorových vozidel, tak se rozhodl, že se sveze škodovkou, která byla zaparkována před domem, “ konstatuje Policie České republiky s tím, že nějakou dobu jezdil po Ústeckém kraji. Mladík ale následně ve vozidlové navigaci navolil jednu již z dříve zadaných adres a vyjel směr Německo, kde ho zadrželi tamější policisté. Při pronásledování tam způsobil dopravní nehodu. Odcizením a následným poškozením vozidla způsobil škodu ve výši 930 tisíc korun.

Součástí obvinění se týká také odcizení věcí z bytu svých rodičů, kteří byli na dovolené a syn se měl postarat o domácího mazlíčka. Místo toho měl z bytu odnést dva televizory, které obratem prodal. „Jeden přístroj, který blízcí příbuzní ještě splácí, prodal do zastavárny a druhý prodal za pětistovku svému známému,“ popisuje policie připravený nepříjemný návrat ze zahraničí pro jeho rodiče s několika tisícovou škodou.  Vzhledem ke způsobené škodě může mladík v případě odsouzení strávit ve vězení až pět let.

Autor: redakce