Dnes

  • Pátek 26. února 2021
  • Svátek má Dorota

Rychlejší vyhrává: Britská mutace covidu se zřejmě šíří i v Ústeckém kraji

07. 02. 2021

zdroj fota: pixabay.com

Ústecký kraj – Celorepublikově se situace okolo koronaviru nezlepšuje. Normální život jako před pandemií je pořád vcelku vzdálený.  Ústecký kraj zaznamenal během čtvrtka 4. února nákazu u 549 lidí, jak vyplývá z dat ministerstva zdravotnictví. Ve srovnání s minulým čtvrtkem je to víc o 113 případů.

„V podstatě je to ve všech okresech zhruba stejné. Jsou to taková malá rodinná ohniska, případně ohniska na různých pracovištích – vždy se ale jedná jen o pár lidí. Nemůžeme říct, že bychom měli nějaké jedno velké ohnisko, shrnula situaci v Ústeckém kraji ředitelka krajské hygienické stanice Lenka Šimůnková.

Co se týká britské mutace, která se v kraji zřejmě šíří, tak hygienici na severu Čech mají podezření na 200 lidí. Ti se podle nich  mutací nakazili. Podle odborníků má být mutace nakažlivější než původní vir.  Zkoumají se  jednotlivé vzorky, nicméně verdikt od národní referenční laboratoře zatím není potvrzený. „My se prostě ke všem výsledkům chováme, jako by to byla britská mutace a snažíme se trasovat opravdu důsledně – vyhledat všechny kontakty, bez rozdílu,“ shrnula Šimůnková.

Do kraje také dorazily první dávky očkování proti koronaviru od společnosti Moderna. Konkrétně se jedná o 1500 dávek a očkovat se začne v nejbližších dnech.  Z původně přislíbených 4 000 dávek od společnosti Pfizer ale zůstala v regionu jen polovina.

ČTĚTE TAKÉ
Vláda konečně zažádá Německo o pomoc s covid pacienty. Schiller nabídku lůžek vítá!
Autor: ps