Dnes

  • Pátek 26. února 2021
  • Svátek má Dorota

Řidiči v Teplicích si budou muset počkat. Oprava dvou zchátralých mostů se odsouvá!

20. 02. 2021

zdroj fota: Město Teplice

Teplice – Zahájení práce na dvou nových mostech na hlavním průtahu Teplicemi nad Zámeckou zahradou se odsouvá. Plánované demolice a následná výstavba dvou nových mostů začne totiž až za rok. Předpoklad ukončení je pak v roce 2023. Primátor Teplic ani samotní řidiči radostí z odsunutí neoplývají.

Podle MF DNES informaci potvrdilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) s tím, že projektová dokumentace nebyla dosud dopracována. „Předpokládáme její zpracování v letošním roce a doufáme, že na tuto činnost nebude mít zásadní vliv omezený provoz dotčených úřadů v souvislosti s pandemií covid-19. Zahájení prací předpokládáme v první polovině roku 2022. Bude ovšem záležet na délce výběrového řízení,“ uvedla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

Mosty v Ústeckém kraji spojují Lovosice s Teplicemi a za nimi ještě pokračuje až k hranici s Německem. Skutečnost, že jsou mosty v havarijním stavu zjistilo ŘSD v roce 2019 při jejich sanaci. Od té doby pak byla doprava svedena ze dvou do jednoho jízdního pruhu. Mnohým řidičům se to nelíbí. Určitě nebudou nadšeni, že se oprava o rok protáhne.

Ani město Teplice neoplývá radostí, že se zahájení prací odsune. „Musíme to strpět, nic jiného nám ani nezbývá. Ty mosty nejsou v dobrém stavu a jediný, kdo s tím může něco dělat, je Ředitelství silnic a dálnic. To, že to odsunuli, bohužel nedokážeme nijak ovlivnit,“ říká primátor lázeňského města Hynek Hanza (ODS) a dodává, že si řidiči už zvykli na omezení dopravy na předmětných mostech. Domnívá se ale, že vážné komplikace pak lze očekávat se zahájením rekonstrukce.

Podle ŘSD také vyplývá, že oba mosty budou zdemolovány a postaveny nové.  „Oprava je plánována tak, že bude vždy rekonstruován jeden most v jedné stavební sezoně. Celkem tedy půjde o dva roky,“ podotýká Ledvinová. Podle ní stavební práce vyjdou na 150 milionů korun a budou hrazeny ze zdrojů Státního fondu dopravní infrastruktury.

Autor: ps