Dnes

  • Pondělí 28. listopadu 2022
  • Svátek má René

Půl milionu na zdravotnický materiál. Ústecký kraj pomáhá Ukrajině

06. 05. 2022

zdroj fota: Krajská zdravotní

Ústecký kraj – Válka na Ukrajině nebere konce a vlna solidarity stále pokračuje. Ústecký kraj věnoval na pomoc Ukrajině zdravotnický materiál v hodnotě téměř půl milionu korun.

Krajský hejtman Jan Schiller předal dar zástupci české pobočky mezinárodní humanitární organizace ADRA, která materiál převeze na Zakarpatí, odkud bude dále distribuován dle aktuální potřeby. Hejtman iniciativu zdůvodnil tak, že nejen lidi, kteří přichází potřebují naší pomoc. „Uvědomujeme si, že pomoc potřebují i lidé na území, kde se bojuje. Zdravotnický materiál je to základní, co by měli dostat a proto jsme se rozhodli pomoci právě tímto způsobem,“ uvedl hejtman, který tak učinil ve spolupráci s Krajskou zdravotní. Ta se o situaci na Ukrajině zajímá od samotného začátku válečného konfliktu. „Velmi nás těší zájem a úsilí Ústeckého kraje, který dar zdravotnického materiálu inicioval. Právě s naším jediným akcionářem intenzivně komunikujeme, aby se jednalo o pomoc skutečně efektivní,“ uvedl předseda představenstva KZ a lékař Ondřej Štěrba.

Za humanitární organizaci ADRA dar převzal zástupce české pobočky Jan Foltýn, který ujistil, že se pomoc dostane k těm, kteří ji opravdu potřebují.

Autor: redakce