Dnes

  • Čtvrtek 9. prosince 2021
  • Svátek má Vratislav

Prvních 100 zdarma! Hyťhová z Trikolóry zve voliče na pivo. V SPD neviděla budoucnost

14. 09. 2020

Most – Nevšední strategii kontaktní kampaně zvolila kandidátka Trikolóry a poslankyně parlamentu ČR Tereza Hyťhová. Chce využít toho, že je pivo národním nápojem a nechce zvát voliče na koblížky jako konkurence. Voliči mohou u piva s poslankyní probrat témata, která je zajímají. Po zastávce v Teplicích se volební štáb Trikolóry přesune ve středu do Sokolova.

Prvních sto piv zdarma. S takovou taktikou vyrukovala ve své předvolební kampani Trikolóra. Své příznivce zve v Sokolově na posezení a diskuzi, kde si přijdou na své milovníci zlatavého moku. Mezi výrazné tváře kampaně patří poslankyně Tereza Hyťhová. Do parlamentu se mladá politička dostala za stranu SPD Tomia Okamury, ale celou čtyřletku si neodkroutila. Rozhodla se pro změnu politické příslušnosti a nově sedí v Poslanecké sněmovně za Trikolóru, kde je předsedou syn bývalého prezidenta Václav Klaus mladší.

Zradu odmítá

Že SPD zradila, s tím nesouhlasí a sama se spíš cítila oklamaná. „Také bych vítala, kdyby bylo například předsednictvo složeno ze zástupců všech krajů, jako tomu je v jiných politických stranách – a i například v hnutí občanů Trikolóra,“ nechala se slyšet pro Krajské listy.

Hyťhová se zajímá především o dění ve školství a možnosti zlepšení situace ohledně inkluze. V novém kabátu se sama snaží o volebních úspěch Trikolóry v krajských volbách. „Čeká nás ještě dlouhá cesta, na které je naším cílem získat důvěru lidí, a já věřím, že se to podaří,“ přála si mladá poslankyně.

Migraci NE!

Hyťhová si v některých tématech nebere servítky. Kritiku slýchává za své vyhraněné politické názory ohledně migrační krize, která postihla Evropu a trvá dodnes. Její pohled na věc je nekompromisní a migraci vnímá jako negativní jev. Nešetří ani kritikou Evropské unie. „Je zcela evidentní, že kroky, které v této krizi udělala do dnešního dne, jsou velmi slabé a můžeme, či dokonce musíme hovořit o selhání orgánů Evropské unie,“ prohlásila Hyťhová.

ČTĚTE TAKÉ
Očekávaný lídr. Jedničkou v kraji je pro SPD Jaroslav Foldyna. Strana má i novou hymnu

Tradiční rodina nad zlato

Terčem jejího nesouhlasu bylo přijetí Istanbulské úmluvy, o které se vyjadřovala opakovaně negativně. „V České republice přece máme zákony, které se věnují domácímu násilí, týrání a podobně. Měli bychom se spíše zaměřit na zlepšení vymahatelnosti trestů a umět tyto zákony dostatečně uplatňovat a používat,“ uvedla Hyťhová

Autor: