Dnes

  • Středa 5. října 2022
  • Svátek má Eliška

Provoz KACPU zřejmě jen do srpna. Uprchlíků přichází stále méně

01. 08. 2022

zdroj fota: Ústí nad labem oficiální web

Ústí nad Labem – Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) bude pravděpodobně otevřený jen do konce srpna. V poslední době proud nově příchozích zeslábl.

Podle hejtmana Ústeckého kraje přichází uprchlíků čím dál tím méně, proto se zabývají otázkou, zda je nutné mít denně nasazený celý štáb. „Do 15. srpna bychom měli vyhodnotit, stejně jako ostatní kraje, zda budeme KACPU dál provozovat. Jeho provoz stále financuje pouze kraj, nikdo nám to neproplácí. Pokud už nebude třeba, musí ministerstvo vnitra rozhodnout, zda by se o uprchlíky staral jeho odbor azylové a migrační politiky. Nicméně počítáme s tím, že v srpnu bude ještě centrum fungovat,“ uvedl Jan Schiller (ANO) s tím, že kraj poskytovatelům ubytování pro uprchlíky vyplatil už 54 milionů korun, ale od ministerstva financí dostal jen 9 milionů. Do toho nepočítá provoz KACPU.

Na začátku provozu přijímalo centrum od 90 do 300 uprchlíků denně, v poslední době jich je zhruba 100 za týden. v té době fungovalo centrum nepřetržitě 24 hodin denně 7 dnů v týdnu, nyní slouží už jen v pracovních dnech.

Autor: redakce