Dnes

  • Čtvrtek 9. prosince 2021
  • Svátek má Vratislav

Proč právě Trump? „Nezačal ozbrojený konflikt a Biden pustí šelmu ze řetězu,“ říká poslankyně Jarošová

12. 11. 2020

Zdroj: Koláž autora (wikipedia.cz, euro.cz)

Ústecký kraj – Přímé americké volby se jako všude jinde staly dělítkem obyvatelstva na dva nesmiřitelné tábory. Po sečtení hlasů získal dostatek volitelů Joe Biden, ale příznivci protikandidáta s tím nesouhlasí. Věc ještě není uzavřena a o křeslo jednoho z nejmocnějších lidí planety se bude dál bojovat v soudních síní. Na některé nesrovnalosti poukazoval obhájce mandátu Donald Trump už během volebního klání.

Sympatie si 45. prezident Spojených států amerických získal u poslankyně za Ústecký kraj Moniky Jarošové. Odpověď na otázku, kdo získal její hlas byla jednoznačná reakce. „Mým favoritem je rozhodně Donald Trump,“ napsala Jarošová. A přidala k tomu i své důvody. „Vítězství prezidenta Trumpa bych uvítala především z toho důvodu, že je prvním prezidentem USA po čtyřiceti letech, který nezačal během svého mandátu žádný nový ozbrojený konflikt a vždy upřednostnil místo zbraní jednání. To vedlo ke značnému snížení napětí v mnoha regionech světa.“

Stop nelegální migraci

Pojítkem mezi českou parlamentní stranou SPD a Donaldem Trumpem je přístup v otázce nelegálních přistěhovalců do země. Tomu se snažil Trump ze svého úřadu aktivně zamezit. „Pro své občany toho rozhodně neudělal málo, snažil se naplňovat heslo o Americe na prvním místě. Další věcí, která je mi jako člence SPD sympatická, je jeho postoj k nelegální migraci a snaha před ní USA ze všech sil bránit a to i navzdory kruhům, které jí z pozadí podporují,“ prohlásila Monika Jarošová.

Občanské nepokoje

Přímá volba hlavy státu s sebou přináší úskalí rozštěpení společnosti. Lidé spolu těžko nacházejí společnou řeč a místo dialogu přichází ke slovu urážky a leckdy i násilí. „Rozdělení v USA je propastné a mám z něho opravdu obavy. Stačí malá jiskra a může vypuknout požár nedozírných následků, ne nepodobný občanské válce,“ vyjádřila svou obavu poslankyně. Podle jejího mínění hrají výraznou roli média a jejich postoj k jednotlivým kandidátům. Média rozjela od prvního dne Trumpova zvolení rozjela masivní dehonestační kampaň, mající za cíl prezidenta mediálně popravit, aniž by mu dala šanci alespoň po nějaký čas v klidu vládnout,“ řekla poslankyně.

ČTĚTE TAKÉ
Foldyna: Přichází nová moderní totalita. Boj za svobodu znovu na scéně!

Liberální postoje

A v mediálním světě našla členka SPD přesah do českého prostředí. „Je třeba si uvědomit, že většina nejvýznamnějších amerických médií zastává liberální pohledy a tak je zcela jisté, že straní Demokratům, což je srovnatelné s našimi médii. Také přispěly významnou měrou k rozdělení a radikalizaci společnosti,“ prozradila Monika Jarošová.

Šelma ze řetězu

Poslankyni nebylo po chuti ani mediální podpora hnutí BLM (Black lives matter), které přerostlo v mnoha oblastech USA v pouliční drancování a nepokoje. „Mám pocit, že se to může v případě Bidenova vítězství Demokratům vrátit jako bumerang, neboť pomáhali pustit ze řetězu šelmu, která pocítila svou moc, a nebude ji váhat v případě potřeby použít,“ uzavřela Jarošová.

Autor: