Dnes

  • Pondělí 28. listopadu 2022
  • Svátek má René

Problém s nepřizpůsobivými osobami Most bere vážně. Chce zabezpečit lokalitu Stovky prostřednictvím správců lokalit

20. 06. 2022

zdroj fota: Město Mos oficiální web

 Město Most intenzivně řeší situaci s nepřizpůsobivými občany. Nyní připravuje další ze souboru opatření, které má pomoci zvýšit bezpečnost v lokalitě takzvané Stovky. „Správci lokality“ budou střežit jednání závadových osob v dané lokalitě v období letních měsíců.

Jedná se o to, že bychom chtěli navýšit počet osob, které by regulovaly negativní jednání závadových osob v lokalitě „Stovek“. Osoby, které zde budou Městské policii Most nápomocny, budou označeny jako „SPRÁVCI LOKALITY“. Půjde o externí spolupracovníky strážníků městské policie. Veškeré činnosti budou prováděny ve spolupráci a koordinaci s městskou policií a Výborem pro mapování a eliminaci negativních sociálních jevů,“ zdůrazňuje primátor města Mostu Jan Paparega s tím, že cílem je zajistit větší bezpečnost místních obyvatel a zamezit závadovému chování nepřizpůsobivých osob.

Jedná se podle města o další ze souboru opatření, která město Most realizuje v rámci projektu Pod ochranou města. Primátor také poděkoval městské policii a asistentům prevence kriminality za nelehkou práci, kterou nejen ve Stovkách odvádí. „Věřím, že nové opatření danou lokalitu více zklidní a přinese větší klid a pořádek,“ dodal Paparega.

Lokalita takzvaných Stovek na třídě Budovatelů patří k dlouhodobě problémovým částem Mostu.  Obyvatelé bytových domů v centru města žádají dlouhodobě o pomoc s nepřizpůsobivými občany, kteří se v místě shlukují a ničí majetek ve společných prostorách.

Autor: redakce