Dnes

  • Pondělí 15. srpna 2022
  • Svátek má Hana

Původní prostor nestačil. Lovosice mají novou výjezdovou základnu ZZS hned vedle hasičů

12. 05. 2022

zdroj fota: Ústecký kraj, www.kr-ustecky.cz

Lovosice – Nová výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje v Lovosicích byla včera slavnostně představena za účasti vedení kraje a zástupců složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje (IZS UK).

Ředitel krajské záchranné služby zdůvodnil důvody výstavby nové základny tak, že prostor už byl nedostatečný. „Dosavadní působení v pronajatých prostorách v objektu města Lovosice v ulici Přístavní již nebylo pro své rozměry a dispozice pro zázemí výjezdových skupin ZZS, včetně parkování i údržbu sanitních vozidel, dostačující. Navíc byly tyto prostory situovány v záplavové oblasti,“ vysvětlil Ilja Deyl s tím, že výjezdová základna vznikla hned vedle výjezdové stanice profesionálních hasičů v části Nové Klapý.

Podle hejtmana Ústeckého kraje jsou záchranáři stěžejní a je potřeba je podpořit„ Jsou to právě záchranáři, kteří jsou většinou na místě první hned po hasičích. Podpora záchranářů je tedy nezbytná. Nejen, že je to morální potřeba, ale je to současně nezbytné pro to, abychom uchránili životy občanů, které v kraji máme. A nejen v kraji,“uvedl hejtman Jan Schiller. Zdravotníky přijel do nového objektu podpořit také starosta města Lovosice Milan Dian.

Investorem výstavby nové výjezdové základny byl Ústecký kraj, přičemž investiční náklady na realizaci stavby byly téměř 49 milionů korun (včetně DPH). Stavba probíhala v období od června roku 2020 do ledna letošního roku. Nová výjezdová základna Záchranné zdravotnické služby Ústeckého kraje (ZZS ÚK) v Lovosicích, v ulici Siřejovská je v provozu od března.

Autor: redakce