Dnes

  • Sobota 25. září 2021
  • Svátek má Zlata

Přestup? Pro novopečeného kapitána SKV to není téma. „Ústí je pro mě srdcovka,“ řekl Jiří Kořínek

14. 09. 2021

zdroj fota: archiv Jiřího Kořínka

Ústí nad Labem – Zraky všech fanoušků volejbalu se upínají k národnímu týmu, který po výkonu na hranici svých možností vyprovodil z turnaje olympijské vítěze z Francie. Trochu ve stínu úspěchů „nároďáku“ pokračují přípravy na letošní extraligovou sezonu. V Ústí si hráči zvolili za svého mluvčího a kapitána Jiřího Kořínka, který hraje na pozici libera.

Díky úpravě pravidel se nově v extralize může „céčkem“ pyšnit i hráč na postu libera. A proto nebylo velkým překvapením, že si hráči zvolili někoho, kdo je Ústí věrný celou svou kariéru. „Jsem normální řadový hráč jako ostatní kluci v týmu,“ řekl o své nové roli Jiří Kořínek. Přeci jen ale jistá „privilegia“ kapitáni mají. „Cítím to tak, že pozice obnáší především komunikaci s trenérem a sem tam zařvat, když se mi nelíbí přístup spoluhráčů,“ prozradil Kořínek. Jinými slovy má kapitán nelehkou úlohu v tom, aby se vezl na pozitivní vlně a dokázal ostatní vyhecovat, když je tým dole. „Ano, když se mi něco nelíbí ohledně hry či morálky, tak jsem ten, kdo zvedne hlas v pravý okamžik,“ přikyvoval hráč s přezdívkou Kóřa.

V minulém rozhovoru pro Naseustecko.cz odhalil ambice týmu v letošním ročníku Miroslav Přikryl, který je předsedou SKV Ústí. „S tím se dá souhlasit, určitě bude základem se po obměně kádru dostat do play off, vše ostatní nad plán by byl super úspěch,“ řekl kapitán Ústí. V minulém ročníku se hráčům SKV mimořádně dařilo a „zatápěli“ silným celkům. Nakonec obsadili páté místo, které bylo velkým úspěchem.

Po řadě změn v týmu se v Ústí s ambicemi raději drží při zemi. Šanci dostanou i mladí hráči, kteří mohou do týmu přinést nový vítr. „Mlaďoši potřebují zvláštní péči, občas na ně musím houknout, ale jinak šlapají jako hodinky,“ pochvaloval si Kořínek.

ČTĚTE TAKÉ
SKV Ústí bude brousit své nové diamanty. Předseda Přikryl: „umíme vychovat šikovné hráče, dlouháni nám tu nerostou“

Přemýšlel on sám o možném odchodu z Ústí? „Pro mě to nikdy nebylo téma. Jsem tu od žákovských let, se všemi se znám, mám to tu rád,“ svěřil se pro Naseustecko.cz. V mládí ho lákali i jiné sporty, ale volejbal se pro něj stal číslem jedna. „Co do sportu, kterým bych se mohl živit, tak golf nebo fotbal. Při mé lásce k běhání by to musel být golf,“ smálo se libero Ústí. Stejně jako jeho spoluhráči trénuje ve stejné hale jako ústečtí basketbalisté, které po očku sleduje. „Volejbalisté a basketbalisté jsou v Ústí odjakživa kamarádi, fandíme si navzájem. Letos jim přeji, aby to dovedli mezi čtyři nejlepší, tým mají každý rok nadupaný,“ uzavřel Jiří Kořínek.

Autor: Jiří Šlaj