Dnes

  • Úterý 29. listopadu 2022
  • Svátek má Zina

Premiér s hroší kůží. Protesty v Teplicích ho ani na chvilku nevyvedly z rovnováhy

11. 08. 2021

zdroj fota: oficiální profil Andreje Babiše

Teplice – Hnutí ANO a jejich jednička v Ústeckém kraji Andrej Babiš zavítali v rámci předvolební kampaně do lázeňských Teplic. Premiér zde podepisoval svou publikaci “Sdílejte, než to zakážou”. Podobně jako v Průhonicích se akce neobešla bez protestů, na premiéra vystartoval muž převlečený za hasiče, vzduchem létaly knihy s rudou hvězdou.

Lídr hnutí ANO Andrej Babiš byl překvapivě vyslán do Ústeckého kraje. Původně měl podle oficiálních vyjádření obstarat kandidátku ve Středočeském kraji. Kraj na severu republiky měl s velkou pravděpodobností jistý ministr životního prostředí Richard Brabec, ten ale zamířil na jih Čech a kraj “okolo” Prahy vyšel na Karla Havlíčka, který bydlí nedaleko Dobříše. 

Připomínka obětí covidu 

Andrej Babiš bude v kraji k vidění častěji a bude muset počítat i se skupinou občanů, kteří ho nemají dvakrát v lásce. To se potvrdilo při autogramiádě v Teplicích, kde proti němu vystoupila skupina lidí. Jejich protest měl připomenout oběti covidu, za které je premiér podle protestujících aktivistů ve své funkci odpovědný. Své přesvědčení dali najevo sesbírám autorské knihy Andreje Babiše, kterou dozdobili kříži, které mají symbolizovat zbytečná úmrtí, která má na svědomí Vláda ČR.  

Občané, kteří nesouzní s minulostí premiéra, mu také připomněli rudou hvězdou jeho minulost, kdy měl spolupracovat s tehdejší STB.  

Incident popsal reportér a šéfredaktor severočeské redakce Idnes.cz Jan Veselý. “Premiéra musela ochranka obstoupit v užším kruhu, protože se k němu začal drát muž s historickou hasičskou helmou na hlavě a s hadicí v ruce s tím, že jde „vyplachovat špínu“. Vše od pár metrů vzdálené kašny, v níž byl umístěn konec hadice, komentoval na celé náměstí další: „V naší krásné zemi je spousta špíny a tu je třeba vypláchnout. Je tu spousta lží a těch je třeba se zbavit…,“ deklamoval hlasem pouťového vyvolávače. Ochranka mu moc šancí nedala a rychlým zásahem ho nedovolila v akci pokračovat. 

 Reakce Andreje Babiše byla klidná a sám si podle všeho nebyl ani vědomý, že k něčemu došlo. „Protesty? Nevím, musím se zeptat ochranky, co se tam vlastně dělo,“ komentoval premiér situaci pro Idnes.cz. Přibližně v půl osmé opustil Náměstí Svobody. 

 

  

 

Autor: Jiří Šlaj