Dnes

  • Pátek 22. října 2021
  • Svátek má Sabina

Předseda KSČM Filip: Nebát se jít volit. Komunisté se nezapomněli dívat do minulosti

01. 10. 2020

Ústí n. L. – Ulovit dušičky a vylepšit si volební preference se snažili kandidáti KSČM. V Ústí nad Labem vyrukovali s nejvyšším trumfem, předsedou Vojtěchem Filipem. Ten také celý program zahájil projevem o hodnocení působení komunistů ve vedení kraje. A jeho slova zněla především pochvalně, podle jeho slov urazil Ústecký kraj kus cesty. Za řízení kraje slyšel pochvaly ze všech stran hejtman Oldřich Bubeníček.

Jako první si stoupl před mikrofon a začal řečnit místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip. „Rád sem jezdím. Důležité pro krajské volby je nebát se. Nebát se přijít odevzdat svůj hlas ve volbách a nebát se rozhodnout jít proti proudu a tomu, co na vás chrlí televize,“ prohlásil před přítomným davem komunista Filip. Jeho spolustraníci byli posledních osm let ve vedení Ústeckého kraje. Za jejich působením se Filip ohlížel v další části proslovu. „Hejtman Oldřich Bubeníček a jeho podřízení řídili kraj ve prospěch lidí. Chtěl bych všem poděkovat. Prokázali, že jim jde o zlepšení života v kraji,“ povídal Filip.

Obehraná písnička

Jak to tak bývá, nevyhnul se politik vymezení proti své konkurenci. „Můžete si vybrat mezi těmi, kdo mají pěkná slova a už několikrát kraj řídili a přivedli do katastrofy. To bylo potřeba napravit. Jestli jim chcete dát hlas, tak riskujete, že se to bude opakovat,“ apeloval na přítomné ve svém projevy předseda KSČM. Nezapomněl připomenout úspěchy své strany a vyslovil i jedno programové heslo, které už je jako obehraná deska. „S lidmi a pro lidi,“ znělo z úst předsedy.

Oblíbený Bubeníček

Pochvalné poplácání po ramenou si vysloužil pomalu končící hejtman Bubeníček. „Olda se nesmazatelně vepsal do historie Ústeckého kraje. Měl na mysli dobro a blaho občanů a snažil se vyhovět všem, aby byli lidé spokojeni,“ povídal lídr kandidátky strany Radek Černý. Připomněl jeho důležitou úlohu při řešení krizových situací. V roce 2013 to byly povodně a nově je to první a druhá vlna šíření koronaviru. „Oldo, moc Ti děkujeme za Tvojí dosavadní práci,“ zopakoval Černý. Sám hejtman mluvil především o zdraví a o tom, že krizi lze zvládnout společným úsilím. „Jsem přesvědčen, že společným úsilím a dodržováním základních hygienických opatření se nám podaří v Ústeckém kraji zvládnout druhou vlnu nákazy,“ řekl hejtman.

ČTĚTE TAKÉ
Kritická slova Vondrouše: politický debakl, kraj naprosto neobstál

Rozdělaná práce

V průběhu projevu se pustil do hodnocení práce svého týmu. „Jsme tu proto, abychom zhodnotili osm let práce ve vedení kraje. Myslím si, že kdo chce vidět, ten vidí a kde nechce vidět, ten nevidí. Udělalo se hodně práce a hodně toho je ještě před námi,“ zdůraznil Bubeníček. V té by měl pokračovat v případě volebního úspěchu Radek Černý, bývalý dlouholetý starosta Lovečkovic. „Jsme v době, kdy přišla krize. My se drbeme za ušima a vzpomínáme na to, co jsme všechno měli. Budeme nadále pokračovat v tom, co jsme započali v předešlých letech. Chránit bezpečnost, mít záchranné složky, které Ústecký kraj podporoval v minulosti,“ představil svou vizi Černý.

Autor: