Dnes

  • Sobota 10. prosince 2022
  • Svátek má Julie

Poslanec Růžička píchl do vosího hnízda. Zastal se zaměstnanců lounské vagonky a majitelé na něj podali trestní oznámení!

31. 12. 2020

fcb Pavel Růžička

Louny – Okolo Vagonky v Lounech je opět živo. Poslanec Pavel Růžička (ANO) nabídl zaměstnancům místního podniku právní pomoc a za svá vyjádření na adresu nových majitelů si vysloužil trestní oznámení. Kdysi prosperující podnik a hegemon v okrese byl přiklepnut firmě sourozenců Šušků. Od té doby prosakovaly mimo továrnu informace o redukci pracovních sil a neschopnosti majitelů zabezpečit přísun zakázek.

Redakci Naseustecko.cz se podařilo zjistit několik na sobě nezávislých svědectví, jak to v areálu Vagonky vedou jeho noví vlastníci. Přes proklamace a vyjádření do médií je realita na hony vzdálená tomu, co bylo zaměstnancům slíbeno. Drtivá většina z nich si vyposlechla sliby o tom, že se budou mít ještě lépe. Nestalo se, naopak přišlo propouštění. Továrna stojí a dělají se jen nezbytné úkony, problémem je fakt, že firma bratří Šušků byla umístěna na black list ČD Cargo. A získat zakázky jinde se zdá být nad síly bývalého železničářského gigantu.

Trestní oznámení

Pomocnou ruku v nouzi nabídl zaměstnancům Vagonky poslanec Pavel Růžička, kterému bylo proti srsti chování nových vlastníků. Zveřejnil na svém facebookovém profilu informaci s nabídkou právní pomoci pro zaměstnance Vagonky. A dočkal se reakce ze strany majitelů. „Noví majitelé lounské vagónky na mě podali trestní oznámení. Nelíbí se jim, že upozorňuji na jejich chováni vůči zaměstnancům. Nelíbí se jim, že upozorňuji na hromadné propouštění,“ napsal na svůj Facebook Pavel Růžička.

Likvidační krok

V koupi továrny na opravu železničních vozidel lze vysledovat i snahu o likvidaci konkurence na trhu. Bohužel o práci přicházejí lidé, kteří jsou svojí kvalifikací nenahraditelní. „Za svým vyjádřením si stojím. Vždy jsem vycházel z faktů a z informací přímo od lidí, kteří ve fabrice pracují,“ pokračoval Růžička. Ten se podle svých slov zastrašit nenechá a bude dál hájit zájmy občanů, kteří se ocitli v bezvýchodné situaci. „Bohužel je to styl nových majitelů, kteří místo dialogu volí konflikt. Rozhodně se zastrašit nedám a dál se budu snažit dělat vše pro to, aby práce za férových podmínek v Lounech zůstala,“ uzavřel Pavel Růžička.

Svědectví zaměstnance

Dalším kamínkem do mozaiky je vyjádření jednoho z bývalých zaměstnanců, který potvrdil, jaké metody a praktiky jsou běžné pro firmy, kde sedí na vysokých postech bratři Šuškové. Upozornil nás na případ TSS Ústí nad Labem s pobočkou v Lovosicích, kde se soustředily stroje na zimní opravu. Kdysi hlavní centrum v Hradci Králové spíše přežívá a zaměstnanci bývalého gigantu se rozutekly do jiných firem, kde jim nabídnou lepší podmínky. Podobně jako u ostatních zaměstnanců si přeje zachovat anonymitu. Jako hlavní důvod uvádějí obavu o sebe a svou rodinu.

Autor: