Dnes

  • Pátek 9. prosince 2022
  • Svátek má Vratislav

Pomoc podnikatelům po požáru v Českém Švýcarsku. Kraj přišel s ubytovacími vouchery

01. 11. 2022

zdroj fota: ilustrativní obrázek pixabay.com

Ústecký kraj – České Švýcarsko se vzpamatovává z rozsáhlého požáru a  Ústecký kraj mu v tom chce pomoci. Přistoupil aktivně k pomoci podnikatelům v cestovním ruchu a zahajuje možnost pořídit si slevový voucher na ubytování v Českém Švýcarsku v období od 1. listopadu do 31. května 2023. Ubytovaní získají také možnost využít bezplatnou veřejnou dopravu. Zájem je prý enormní.

„Připravili jsme program ubytovacích voucherů a nabídku bezplatné dopravy při ubytování na více než dvě noci. Cílem je návrat turistů do regionu Českého Švýcarska a podpora lokální ekonomiky během mimosezóny, řekl náměstek hejtmana Jiří Řehák.

Ústecký kraj uvolnil na tuto podporu 5 milionů korun ze svého rozpočtu. Dalších 5 milionů přislíbilo Ministerstvo pro místní rozvoj. Je to jeden z nezbytných kroků k restartu cestovního ruchu v destinaci České Švýcarsko, který byl významně poškozen největším lesním požárem v dějinách České republiky. Za administraci programu odpovídá destinační agentura České Švýcarsko o.p.s.

Zájem o vouchery na ubytování v Českém Švýcarsku byl hned po spuštění velký. Za tři hodiny lidé vygenerovali stovku voucherů na pobyt v lokalitě, kterou v létě zasáhl nejrozsáhlejší požár v České republice. Informoval o tom Jan Šmíd, ředitel destinační agentury České Švýcarko, která program zajišťuje.

Jak to bude celé fungovat

Dle kraje vše poběží na speciálně vytvořeném portálu „Pomáhej Českému Švýcarsku“ – na www.ceskesvycarsko.cz, přičemž pro všechny zájemce bude v provozu infolinka od 1.11. Po-ne 9:00-17:00. Bude vytvořen speciální email – pomahej@ceskesvycarsko.cz. Zájemce klikne na „chci voucher”, vyplní potřebné údaje, do e-mailu mu následně přijde e-mail s kódem.  Na webu si vybere z nabízených ubytování a po potvrzení rezervace se spáruje s voucherem, uplatní danou částku (slevu) a uhradí zbytek.

UBYTOVACÍ VOUCHERY

  • Slevový voucher/poukaz ve výši 300 Kč na osobu a noc
  • Sleva pouze na ubytování, nikoliv na stravu a další služby
  • Minimální délka pobytu jsou 2 noci a maximum 7 nocí v době od 1. listopadu 2022 do 31. května 2023 nebo do vyčerpání alokované částky 5 mil. Kč
  • Na osobu se tedy jedná o příspěvek v rozmezí 600 – 2.100 Kč
  • Návštěvník může slevu využít pouze jednou za celé období

Současně se spuštěním podpory formou voucherů na ubytování poběží podpora formou veřejné dopravy zdarma pro ubytované s minimální délkou pobytu dvě noci.

Autor: redakce