Dnes

  • Pátek 27. ledna 2023
  • Svátek má Ingrid

Policie zasahovala v továrně bratří Šušků. Majitelé lounské Vagonky mají velký problém!

09. 12. 2020

Zdroj fota: koláž autora

Louny – Do hledáčku Policie ČR se dostala firma Rail Inwest, která rozjela své podivné podnikání v lounské Vagonce. Aktivity podniku vzbudily u místních obyvatel nevoli po personálních změnách v dosud vyrábějící továrně na kolejová vozidla. Mimo areál prosakovaly informace o propouštění a nevýhodných podmínkách pro zaměstnance. Netrvalo dlouho a na vše si posvítila Policie ČR. V odpoledních hodinách zasahovala Národní centrála pro odhalování zločinu (NCOZ) v sídle Ostravských opraven a strojíren. Ta patří do portfolia bratří Šušků.

V odpoledních hodinách dochází k zásahu ze strany policie. V sídle společnosti Rail Invest zasahuje několik policejních vozů a zakuklenci zabavují počítače i další důležité dokumenty, které by mohly souviset s trestnou činností. Podle našich informací se má prošetřování týkat zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění skupiny Rail invest.

„K vašemu dotazu mohu pouze sdělit, že náš útvar (NCOZ) dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně více informaci poskytovat nebudeme, “ řekl pro Naseustecko.cz tiskový mluvčí protikorupční policie. Rovněž výrobní ředitel společnosti, na kterého jsme byli přepojeni, odmítl k zásahu policie pro redakci Naseustecko.cz cokoli komentovat.

Podle informací redakce byl na místě viděn advokát vlastníka (bratří Šušků) Mario Hanák. Ten kromě bratří Šušků ve sporu s ČD Cargo zastupuje mimo jiné i  lihového bosse Radka Březinu, který si odpykává 13letý trest za pančování alkoholu. Zásah v OOS by mohl rovněž souviset s provozováním společnosti  Vagonka Louny, která spadá  do portfolia bratří Šušků. Zde dochází v posledních dvou měsících k propouštění a snižování úvazků, jelikož nový majitel nebyl schopen zajistit zakázky.

Je na pořadu dne, jestli policie zazvoní i na vrátnici v lounské Vagonce. Tím svítá naděje pro místní zaměstnance pro zlepšení poměrů v areálu na opravy a kolejových vozidel s velkou tradicí.

Autor: