Dnes

  • Pátek 22. října 2021
  • Svátek má Sabina

Plná hala hnala „nabuzené“ Levhartice. „Vyhrály jsme třetí čtvrtinu, to je úspěch,“ řekla „místní“ Tereza Vorlová

30. 09. 2021

zdroj fota: FB Terezy Vorlové

Louny – Našlapaná sportovní hala v Lounech na vlastní oči viděla, že pražský celek USK je v tuzemských podmínkách neporazitelný. Ačkoliv o trochu více „domácí“ tým Levhartic z Chomutova neuhnul ze žádného souboje a pral se o každý centimetr palubovky, výkonnostní rozdíl mezi top týmem na evropské scéně a vyzývatelkami, byl přesto propastný. O své dojmy z utkání se podělila lounská rodačka Tereza Vorlová.

Chomutov nechtěl prodat svou kůži lacino, a to hráčkám na hřišti podařilo. Od diváků se dočkaly zaslouženého aplausu. „Nechtěly jsme být měkký a dát jim to zadarmo. To se nám podařilo,“ pochvalovala si pivotka Levhartic Tereza Vorlová, která v utkání zaznamenala 13 bodů.

„Velmi slušně zaplněná Městská sportovní hala v Lounech viděla premiéru nejvyšší ženské basketbalové soutěže v tomto městě. Zavítaly sem v rámci snahy o rozšíření popularity basketbalu Levhartice Chomutov v předehrávce třetího ligového kola proti ZVVZ USK Praha. Pražanky si odvážejí jasnou výhru 111:66,“ uvedl oficiální web České basketbalové federace.

Jak jste užila utkání v Lounech, kde jste se narodila?

Včerejší zápas jsem si moc užila, bylo příjemné zahrát si v mém rodném městě před téměř plnou halou. Jelikož jsme hráli proti USK, tak jakýkoliv tlak na můj osobní výkon odpadl. Proti tak silnému soupeři je velmi těžké se prosadit individuálně.  

S jakou taktikou jste na soupeře chtěly vyrukovat?

Šli jsme do zápasu s tím, že se s nimi popereme, nebudeme měkký a nedáme jim nic zadarmo, což se, myslím, celkem povedlo. Dokonce jsme 3. čtvrtinu vyhráli. I to se dá brát jako úspěch (smích).

USK už nikdo v Čechách neporazil 218 utkání. Je to vůbec možné?

Přes dvě stě utkání, to je opravdu hodně. Jsem si skoro jistá, že letos v Čechách soupeře opět nenajdou.

A co letos celek Chomutova, kam byste chtěly patřit v ligovém pelotonu?

ČTĚTE TAKÉ
Bazén zahřál u srdce. Starosta Loun by přál Česku vládu bez extrémistů a populistů

V Chomutově žádné konkrétní cíle nepadly. Rozhodně bychom chtěli navázat na úspěšnou minulou sezónu a nejlépe se zase o krůček posunout. Po prvních dvou zápasech s loňskými finalisty mám z našeho výkonu dobrý pocit a těším se na další zápasy s hratelnějšími soupeři.

Zdroj: www.cbf.cz

Autor: Jiří Šlaj