Dnes

  • Středa 5. října 2022
  • Svátek má Eliška

Pivovar v Litoměřicích hledá nájemce. Investovat musí 6 milionů

05. 09. 2022

zdroj fota: web pivniinfo.cz

Litoměřice – hledají nájemce pro další část bývalého pivovaru na Tyršově náměstí. Město by rádo v prostorách vidělo podnikatelský záměr v oblasti malé či střední produkce potravinářských výrobků.

Zájemci, kteří musí předložit podnikatelský záměr podle města musí svou nabídku poslat na adresu podatelny radnice nejpozději do 16. září. Záměr by měl shrnovat také popis plánovaného užití prostor včetně případných vedlejších činností. Nájemní smlouva by měla být uzavřena minimálně na deset let, a to patrně od 1.1.2025 s možností prodloužení. Výše nájemného je součástí veřejné soutěže, minimálně však bude činit 165 tisíc korun bez DPH měsíčně.

„Areál se nachází v městské památkové rezervaci a je to velmi zajímavé industriální místo s působivou atmosférou. Objekt je vhodný spíše pro malé a střední provozy, nikoliv pro průmyslovou velkovýrobu,“ přiblížil vedoucí litoměřického odboru správy nemovitého majetku města Václav Härting podle serveru iDnes.cz.

 „Nájemce musí dále složit takzvanou peněžní jistotu ve výši 330 tisíc korun a během doby pronájmu investovat minimálně šest milionů korun. Do této částky lze zahrnout například investice do technologií a zařízení výroby,“ dodal Radim Tuček z odboru komunikace města.

Co se prostor týká, jedná se o podsklepenou čtyřpodlažní zděnou stavbu se sedlovou střechou a částečně využitelným podkrovím. Část sousední budovy A je již po rekonstrukci a slouží jako pivovar, další část pak jako sklad nápojů.

Autor: redakce