Dnes

  • Pátek 25. června 2021
  • Svátek má Ivan

Píše se žaloba! Podle Xavera jde o možný útok PPF. Airbank nemá s chováním Měcháčka problém

31. 05. 2021

Zdroj fota: oficiální profil Luboše Veselého

Ústí nad Labem – Čin herce Tomáše Měcháčka nezůstane bez odezvy. Poté, co nazval Xavera Veselého zbabělcem a pokrytcem, se může těšit na adekvátní odvetu. Jeho ostrá slova o údajném financování pořadu Xavera Veselého ruskou rozvědkou se pravděpodobně dostanou až do soudních síních, právníci už píší znění žaloby. K celé kauze se vyjádřila i společnost Airbank, pro kterou dělá herec reklamní kampaň.

Očekávané vystoupení Luboše Veselého při pátečním streamu se muselo dotknout i výpadu ze strany herce Tomáše Měcháčka. Ústecký rodák neváhal použít v přímém přenosu ostrá slova, kterými častoval nic netušícího moderátora. V tu chvíli se zábavný pořad změnil v rozpačité přešlapování a diváci napjatě očekávali, jaké bude vyústění.

Právní boj

Když pomineme označení zbabělec a pokrytec, nejvíce problematický je výrok Tomáše Měcháčka, že soukromý pořad Xavera Veselého financuje ruská rozvědka. „Především vůči mým kolegům z XTV je to nefér, velmi se jich to dotklo,“ řekl moderátor Veselý s tím, že se chystá oficiální prohlášení. Závažnost celé situace dokresluje fakt, že právě téma ruského vlivu je u veřejnosti citlivé. I proto půjdou do hry právníci. „A tak je to v pořádku. Je to vážné obvinění a je třeba, aby za svá slova každý nesl zodpovědnost,“ tlumočil vyjádření svých kolegů z XTV Veselý.

Postoj Airbank

Tomáš Měcháček se nejčastěji objevuje jako hlavní tvář bankovní společnosti Airbank, která patří so skupiny PPF. Její aktivity se dotýkají i ruského trhu, podle slov mluvčí Jany Pokorné se ale po vyjádření herce Měcháčka nic nemění. „Jde o Tomášovu soukromou aktivitu, na naší pracovní spolupráci v oblasti reklamy se nic nemění. Stejně tak platí, že jako firma se k politickým tématům z principu nevyjadřujeme,“ uvedla mluvčí Airbank.

ČTĚTE TAKÉ
Měcháček odpálil dynamit v přímém přenosu. Obul se do Xavera, který zůstal ledově klidný

Vysvětlení financování

Xaver Veselý vysvětloval, jaké jsou finanční toky a kde projekt internetové televize bere své prostředky. „XTV má své jasné majitele, kteří jsou podle zákona zaneseni v obchodním rejstříku. A je patrné, že žije zejména z přízně diváků, kteří se dívají na video, kde jsou reklamy. Kteří posílají své finanční dary na transparentní účet,“ řekl Veselý.

Přímý souboj v debatě?

Podle svých slov Xaver Veselý nevylučuje, že mohl být takový útok chystán ze strany PPF, která má svého příznivce v osobě šéfa ředitele ČT Petra Dvořáka. Ve snaze o vysvětlení pozval Xaver Veselý Tomáše Měcháčka k diskuzi. „Pane Měcháčku, nepředpokládám, že byste to při vaší odvaze odmítnul,“ řekl s tím, že v zájmu pana Měcháčka i nás všech by bylo, aby byly argumenty položeny na stůl. „Třeba bude mít silnější argumenty než já a přesvědčí mě o tom, že jdu opravdu zničit Českou televizi,“ doplnil s tím, že je ochoten do debaty jít do jakéhokoliv jiného média.

Autor: Jiří Šlaj