Dnes

  • Úterý 29. listopadu 2022
  • Svátek má Zina

Pět křiklavých výmyslů o očkování, které bijí do očí. Věříte jim?

03. 07. 2021

zdroj fota ilustrační obrázek (pixabay.com)

Ústecký kraj – Pandemie covidu s sebou přináší kromě zvýšeného počtu úmrtí i tlak na psychiku člověka. Vzhledem k množství polopravd či výmyslů není jednoduché se v celé problematice orientovat. Vybrali jsme pro vás pět výmyslů, které se šíří po sociálních sítích a není radno jim věřit. Celá řada z nich si hraje s neznalostí nebo nechutí lidí ověřovat si informace. Vypustili nemoc Gates nebo Soros?

Zastánci očkování vidí v podání první a druhé dávky světlo na konci tunelu. Jinou alternativní možnost nikdo ani nenabízí. Přesto se celá řada lidí rozhodla, že se v rámci dobrovolnosti očkování vzdají své možnosti. Jaké nepravdy se o očkování šíří nejčastěji?

Na sociálních sítích jsou aktivní jak zastánci, tak odpůrci očkování. Často jsou v internetovém souboji používány argumenty, které by neobstály tváří v tvář vědeckým poznatkům, které máme aktuálně k dispozici. Nebojte, nebudete po očkování ani krásnější, ani ošklivější.

Tvrzení číslo jedna

Vakcína přenáší do těla očkovaného nemoc a ten se nakazí covidem

Podávané a testované vakcíny nesmějí obsahovat celý virus, který byl schopen replikace a napadl by člověka. Očkování je postavené na systému podání části viru, který bude stimulovat ochránce těla – imunitní systém. Tím se v těle i přes občasné nežádoucí účinky vytvoří protilátky.

Tvrzení číslo dva

Podání vakcíny do těla může způsobit u žen neplodnost, napadá protein pro tvorbu placenty

Při průzkumu obsahu očkovací látky bylo vyloučeno, že by obsahovala látky, které by narušily vývoj placenty. Kdybychom to vzali z druhé strany, muselo by platit, že každá žena, která nákazu prodělala a má v těle protilátky, by byla neplodná.

Tvrzení číslo tři

Covid-19 vypustili Soros a Gates, aby lidem implantovali čipy do těla

Zde to chce hodně fantasie, aby tomu mohl člověk začít věřit. Objevily se informace, že se virus vyvinul uměle s cílem zdecimovat populaci. O tom neexistuje žádný spolehlivý důkaz. Co je podstatné, že není možné vytvořit očkovací látku s obsahem sledovací látky. Očkovací látka je podávaná ve stavu roztoku.

Tvrzení číslo čtyři

Vakcína je pro lidi zdraví škodlivá, firmám, které ji vyvinuly jde o zisk

Nejedná se o první případ vakcíny, které lidstvo vyvinulo. Má své zaběhlé postupy a vše se řídí klinickými testy. Před uvedením na trh je prováděna zkouška účinnosti a nežádoucích účinků na desetitisíce lidí.  U registrovaných léčivých přípravků je zaručena jejich bezpečnost, účinnost a farmaceutická jakost. Ani po uvedení na trh sledování účinků nekončí a vyhodnocují se nežádoucí účinky. V minulost pomohlo očkování lidstvu překonat závažné nemoci.

Tvrzení číslo pět

Očkování populace není potřeba, stačilo by promoření a získání kolektivní imunity

Prodělání onemocnění a očkování nejsou dva stejné případy. Po prodělání nemoci nezíská člověk dlouhodobou imunitu a může onemocnět znovu. Očkovací látka má tu výhodu, že je konstruovaná tak, že svým antigenem stimuluje imunitní systém k daleko větší tvorbě protilátek.

 

 

 

Autor: Jiří Šlaj