Dnes

  • Pondělí 15. srpna 2022
  • Svátek má Hana

Peníze na dobrou věc. Futsalový Lokomotif Cup znovu pomůže dětem

16. 11. 2021

zdroj fota: archiv Lokomotif Ústí

Ústí nad Labem – Poslední sobota před Vánocemi patří na Severní terase už tradičně futsalu a handicapovaným dětem. V tělocvičně Speciální základní školy a Praktické školy Pod Parkem proběhne turnaj Lokomotif Cup, který je součástí charitativního projektu Góly pro děti.

Jeho cíle jsou každý rok stejné – pobavit se, zahrát si futsal a zároveň vybrat co nejvíce finančních prostředků pro Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením (SPMP), sídlící při zmíněné škole. Za předchozí ročníky už pořadatelé vybrali a předali dohromady přes 433 tisíc korun, které pomohly dětem s poruchou autistického spektra. Letos mají v plánu konečně pokořit magickou půlmilionovou hranici!

„Pevně věřím, že se nám to podaří. Základ máme slušný, v letošní Velké charitativní aukci dresů a dalších sportovních předmětů, která je rovněž součástí projektu Góly pro děti, jsme vybrali přes 42 tisíc korun. K překonání půl milionu nám tedy chybí asi 25 tisíc,“ zmínil Pavel Přibyl, autor projektu a zároveň předseda amatérského futsalového oddílu Lokomotif Ústí.

Právě jméno oddílu nese každoroční futsalový turnaj. Účastní se ho vždy 8 až 10 týmů z Ústecka a okolí a také handicapované děti z místní školy, které vždy sehrají exhibici s hvězdným výběrem turnaje. V minulosti si zahráli například proti fotbalistům Army nebo proti výběru boxera Lukáše Konečného. „Vidět rozzářené oči dětí po každé vstřelené brance je prostě nejvíc,“ říká Přibyl.

Zdroj fota: archiv Lokomotif Ústí

Přímo na místě turnaje probíhá i bohatý doprovodný program – nechybí skákací hrad pro děti, soutěže, občerstvení nebo tombola o věcné ceny. Zakoupit se dá i památeční triko. „Přispět na dobrou věc tak mohou hráči i diváci,“ vysvětluje Přibyl s tím, že veškerý výtěžek z turnaje pořadatelé přímo na místě přičtou k částce z aukce a předají zástupcům SPMP.

„Projekt Góly pro děti nám pomáhá už několik let a my si toho moc vážíme. Vybrané peníze slouží dětem s různým typem postižení, v minulosti jsme za ně nakoupili například speciální pomůcky nebo postavili horolezeckou stěnu v jedné z učeben,“ sdělila předsedkyně SPMP Ivana Bartušková.

Letošní Lokomotif Cup odstartuje 18. prosince v 8.00 a trvat bude až do odpoledních hodin. Záštitu nad turnajem letos převzal starosta Severní terasy Jaroslav Šimanovský. „Další novinky si zatím necháme pro sebe, přece jen nevíme, co konkrétně nám epidemiologická situace dovolí,“ dodal za pořadatele Přibyl.

Autor: Jiří Šlaj