Dnes

  • Středa 5. října 2022
  • Svátek má Eliška

Ostuda krajského ŘSD: 30m úsek silnice I. třídy je čtyři roky uzavřen a oprava ještě nezačala! Stížnosti nepomáhají

17. 10. 2020

Děčínsko – Naštvání a bezmoc. Řidiči jedoucí z Děčína do Hřenska po komunikaci první třídy musí dát nohu z plynu. Na tom by nebylo nic divného, kdyby tak nemuseli dělat již více než čtyři roky, a to kvůli jednomu, přibližně 30ti metrovému úseku. Už více než čtyři roky trvá krajskému Ředitelství silnic a dálnic oprava tohoto úseku a v podstatě ještě ani nezačala. Nejvýznamnější turistická destinace kraje – Národní park České – Švýcarsko tak strádá dobrým spojením a starosta Hřenska Zbyněk Pánek, stejně jako poslanec Karel Krejza žádají nápravu. Zatím bez výsledku.
„Je to velikánská ostuda,“ nezastírá starosta Hřenska Zbyněk Pánek. Podle jeho názoru to vrhá špatné světlo na celou oblast, která žije převážně z turistů a jejich utrácení. „Já nechápu, jak to může trvat tak dlouho, už to dělají skoro pět let,“ kroutí hlavou starosta. “ Obyvatelé Hřenska i turisté jsou z neschopnosti ŘSD otráveni a nedá se říci, že by starosta nekonal. Naopak. “ Já jsem napsal písemnou připomínku na Ředitelství silnic a dálnic, požadoval jsme nápravu a urychlení prací. Často jezdím do zahraničí, kde to funguje úplně jinak. Je to rychlé a urgentní,“ přidal vlastní zkušenost starosta Hřenska.
Kvůli 30 metrům je v místě zaveden střídavý provoz se semaforem a stalo se zde i několik dopravních nehod. Situací ve zmiňovaném úseku I. třídy, která před otevřením dálnice do Drážďan sloužila pro oblast Děčínska jako hlavní tah na hranice, je znepokojen i poslanec za Ústecký kraj Karel Krejza (ODS). Ten v minulém roce interpeloval ministra dopravy Karla Havlíčka. “ Ministr mi sdělil, že první vítěz tendru nebyl schopen opravu zrealizovat a odstoupil, to bych snad ještě pochopil, pochopil bych, že to odmítl i druhý uchazeč, ale smutné je, že se ministerstvo muselo pustit stejným způsobem do dalšího tendru. Ano, postupuje se podle zákona o ZVZ, ale ten zákon je evidentně problematický, když je silnice už více čtyři roky neopravená!“ uvedl pro redakci Krejza.  Na dotazy redakce kvůli problematickému úseku Krajské ŘSD nereagovalo.
Přístupové cesty do Hřenska jsou často opravovány. Na jaře byla obec zcela odříznuta ze směru od Jetřichovic a také od Janova.  Teď se ke všemu přidala ještě další uzavírka tentokrát ve směru z Arnoltic. Na silnici v oblasti Suché Kamenice se bude pokládat nový koberec, čímž přibude na cestě nový semafor.
Autor: