Dnes

  • Pátek 26. února 2021
  • Svátek má Dorota

Orlické hory o víkendu zaplavily stovky turistů. Policie regulovala dopravu!

21. 02. 2021

zdroj fota: Twitter Policie ČR

Ústecký kraj – Proběhlý slunečný víkend se nesl ve znamení turismu. Do Orlických hor se v sobotu vypravilo velké množství lidí, kteří chtěli využít krásného počasí a dobrých sněhových podmínek. Především běžkaři se to na místě hemžilo. Policisté příval návštěvníků však museli korigovat.

„Parkoviště na Šerlichu je plné, v Deštném zbývá pár míst. Policisté regulují dopravu, dbejte jejich pokynů. Využijte i jiné lokality hor,” uvedla policie na sociální síti Twitter. Pod příspěvkem se následně rozběhla debata týkající se epidemie. „Po COVIDu ani památky,“ poznamenal jeden z přispěvatelů. Další z diskutujících to vnímal pozitivně. „To je pozitivní zpráva neboť plná parkoviště hovoří o individuální návštěvnosti lokality, která má prakticky nulová rizika přenosu c19. Ještě by to chtělo ohlídat shlukování lidí a bude to OK,“ argumentuje uživatel Twitteru.

Z informací Horské služby pak vyplývá, že na hřebenech je kolem 60 centimetrů zmrzlého sněhu. Teploty okolo bodu mrazu doprovázelo však příjemné sluníčko. S ostatními lokalitami je to horší. Do velké části Krkonoš návštěvníci aktuálně nemohou a okres Trutnov je uzavřen kvůli špatné epidemické situaci.

Stovky turistů byly také vidění v horách v Ústeckém a Libereckém kraji. Policie na severu Čech o víkendu nezaznamenala zatím žádné problémy v dopravě. V Bedřichově je zaplněno velké centrální parkoviště, volná místa na dalších parkovištích podle mluvčí liberecké policie Ivany Balákové ještě jsou.

ČTĚTE TAKÉ
Za zvuků české hymny. Zastupitelé zvolili nového hejtmana, Schiller má k ruce tři náměstky
Autor: ps