Dnes

  • Úterý 29. listopadu 2022
  • Svátek má Zina

Orlické hory o víkendu zaplavily stovky turistů. Policie regulovala dopravu!

21. 02. 2021

zdroj fota: Twitter Policie ČR

Ústecký kraj – Proběhlý slunečný víkend se nesl ve znamení turismu. Do Orlických hor se v sobotu vypravilo velké množství lidí, kteří chtěli využít krásného počasí a dobrých sněhových podmínek. Především běžkaři se to na místě hemžilo. Policisté příval návštěvníků však museli korigovat.

„Parkoviště na Šerlichu je plné, v Deštném zbývá pár míst. Policisté regulují dopravu, dbejte jejich pokynů. Využijte i jiné lokality hor,” uvedla policie na sociální síti Twitter. Pod příspěvkem se následně rozběhla debata týkající se epidemie. „Po COVIDu ani památky,“ poznamenal jeden z přispěvatelů. Další z diskutujících to vnímal pozitivně. „To je pozitivní zpráva neboť plná parkoviště hovoří o individuální návštěvnosti lokality, která má prakticky nulová rizika přenosu c19. Ještě by to chtělo ohlídat shlukování lidí a bude to OK,“ argumentuje uživatel Twitteru.

Z informací Horské služby pak vyplývá, že na hřebenech je kolem 60 centimetrů zmrzlého sněhu. Teploty okolo bodu mrazu doprovázelo však příjemné sluníčko. S ostatními lokalitami je to horší. Do velké části Krkonoš návštěvníci aktuálně nemohou a okres Trutnov je uzavřen kvůli špatné epidemické situaci.

Stovky turistů byly také vidění v horách v Ústeckém a Libereckém kraji. Policie na severu Čech o víkendu nezaznamenala zatím žádné problémy v dopravě. V Bedřichově je zaplněno velké centrální parkoviště, volná místa na dalších parkovištích podle mluvčí liberecké policie Ivany Balákové ještě jsou.

Autor: ps