Dnes

  • Čtvrtek 9. prosince 2021
  • Svátek má Vratislav

Oranžový folklór: Růže, balónky a žádné fronty. ČSSD se na mítinku vytasila s Paroubkem pomocníkem

24. 09. 2020

Ústí n. L. – Sociální demokraté zaparkovali svůj doubledecker u hotelu Bohemia. Skromný mítink v centru Ústí netáhl, fronta na kandidáty do krajského zastupitelstva se nestála. Tváří mítinku byl Jiří Paroubek, který obcházel Mírové náměstí a rozdával růže a balonky. Lídr stany Jaroslav Krákora se účastnil pouze začátku setkání s voliči, čekala ho debata v České televizi.

Mítink v centru Ústí nad Labem oslovil kolemjdoucí, růže rozdával především Petr Benda, čtyřka kandidátky Sociální demokracie. „Měli to dát dolu na náměstí. Jsme z Ústí nad Labem. Je to děs a hrůza, témata sociálně vyloučených lokalit nás zajímají nejvíce. Kolegyni se líbí Hamáček,“ prozradily přítomné dámy na mítinku. Právě Benda se stal trnem v oku pro své podnikatelské aktivity. I přes kritiku některých předních členů ČSSD zůstal vysoko postavený a bude se ucházet o přízeň voličů.

Překvapený Paroubek

Největší tahákem byl bývalý premiér České republiky Jiří Paroubek. „Jsem překvapený atmosférou, která tu je. Růžičku si vezme každý rád. Rodiče s dětmi si vezmou balónek. Musím říct, že když jsme rozdávali materiály, tak reakce lidí nebyly vůbec špatné. Až mě to překvapilo,“ pochvaloval si poradce ČSSD. Sám na kandidátce není a politické ambice nemá, chce jen dle svých slov pomoci straně v těžkém období. Paradoxně to byl právě Jiří Paroubek, který vytáhl ve sněmovních volbách 2006 ČSSD k historickému úspěchu 32%, což nicméně stačilo ale jen na druhé místo za ODS.

ČSSD na hraně

Podle volebního průzkumu bude mít strana s bohatou historií co dělat, aby se dostala přes pět procent. „Volební potenciál je osm a půl procenta, ale poslední průzkum v polovině září byl čtyři a půl procenta. Potřebujeme se dostat přes pět. Ještě v červnu to bylo jen dvě procenta za starého vedení strany. Je to hra malých čísel. Myslím si, že je to nový začátek a získat důvěru lidí. Byla by škoda, kdyby se ztrácel potenciál zkušených lidí,“ řekl k tématu Paroubek.

ČTĚTE TAKÉ
VÍME PRVNÍ: Akademie věd to Ústecku sečetla: Žijeme kratší dobu a potomstvo čelí genetickým mutacím!

Neviditelný Krákora

Lídr voleb Sociální demokracie Jaroslav Krákora byl vzhledem k brzkému odjezdu upozaděn. Ten den ho čekala debata v České televizi. „Priorita ČSSD je uspět, udělat koalici s poctivými občany a stranami. Samozřejmě máme několik priorit, například zdraví a vzdělání. Sport a sucho v krajině. Řídící činnost krajského úřadu. Budeme se snažit jednotlivé priority výrazně ovlivnit,“ řekl v omezeném čase Jaroslav Krákora.

Autor: