Dnes

  • Pátek 9. prosince 2022
  • Svátek má Vratislav

Odstupte, žádá terezínský občan. „Mám plnou důvěru vedení,“ kontruje Ušák

09. 10. 2020

Ústecko – Povolební vyjednávání tří stran v Ústeckém kraji nese nelibě terezínský občan Michal Hňaťuk. Své přesvědčení vyjádřil v otevřeném dopise adresovaném vedení hnutí, který posléze umístil na facebook. Nelíbí se mu, že se STAN snaží spojit s vítězem voleb ANO a dle jeho slov zaprodat myšlenku kvůli pár křeslům v krajské radě.

„Buďte raději králem v pekle než lokajem v nebi,“ píše na závěr své výzvy Hňaťuk vyjednávacímu týmu a lídrovi Michalovi Ušákovi. Pro silná slova nejde daleko a pokračuje: „upusťte od vyjednávání s hnutím ANO a myšlenky spojení značky STAN s hnutím ANO. Neměňte naše ideály za vidinu teplého místečka.“ Podle názoru pisatele dopadne STAN jako ČSSD či komunisté, kteří podporují hnutí ANO na vládní úrovni. „Nejsme Adam Vojtěch ani zaměstnanci Agrofertu. Pokud máte potřebu být ve vedení kraje, dobrá. V tu chvíli vystupte z našeho hnutí a veřejně tuto skutečnost proklamujte,“ vyzývá terezínský občan.

Bez komentáře, je to one man show

Redakci Naseustecko.cz se podařilo získat reakci lídra hnutí STAN na otevřený dopis, který mu byl adresován. „Co se týká Terezína, tak to je hra jednoho člověka, nemá cenu to komentovat. Mám plnou důvěru vedení STAN, krajského výboru i klubu zastupitelů,“ vyjádřil své přesvědčení Ušák. Odstoupit nehodlá a chce i nadále vyjednávat s případnými koaličními partnery.

Nebude to hned

Na dnešní den je naplánována další schůzka. Ta úterní musela být zrušena, stály za tím vnitrostranické komplikace u hnutí ANO.. Další jednání mezi možnou budoucí trojkoalicí ANO, ODS – KDU a STAN napoví opět o něco více o možném spojení. Ještě si politici neplácli, ale podle proklamací spěje jejich spolupráci ke vzniku vlády v Ústeckém kraji.

„Myslím, že to ještě potrvá,“ usuzuje Ušák. Že je to na dobré cestě prohlásil Jan Schiller v rozhovoru pro MF Dnes. „„Shodli jsme se na tom, že chceme posunout kraj a zatím jsme nenarazili na nějakou věc, která by byla nepřekonatelným problémem. S ODS jsme byli v krajském zastupitelstvu v opozici a často jsme se shodli,“ těšilo poslance Parlamentu ČR za hnutí ANO.

Autor: