• Svátek má Zlata

Odchovanec Wiesner se upsal na dva roky. Slunetě přispěl třemi body k výhře se Slávií

26. 08. 2021

zdroj fota: Facebook Slunety

Praha, Ústí nad Labem – Ladění formy pokračuje. Basketbalisté Slunety Ústí se představili v utkání s ambiciózní Slávií Praha. Po vyrovnaném průběhu slavili svěřenci Jana Šotnara výhru 79:70. Nejpilnějším přispěvovatelem bodů v dresu Ústí byl Lamb Autrey, autor 19 bodů.

Stále ještě neúplný tým Slunety musel ke svému dalšímu přípravnému utkání cestovat do Prahy. V týdnu podepsal dvouletou smlouvu odchovanec klubu Matěj Wiesner, který v utkání zapsal tři body.

Zdroj: Facebook Slunety Ústí

Soupeřem Slunety byla Slavia Praha, celek z druhé nejvyšší soutěže, který má ale jasný cíl – vybojovat pro další sezonu účast mezi tuzemskou elitou. Kapitánem týmu je velezkušený bývalý reprezentant Pavel Pumprla, kolem kterého se soustředí mladí basketbalisté a cizinci. Utkání začalo zostra, prim hrála útočná snaha, ve které měli otěže pevně v rukou hráči Ústí.

„V druhé desetiminutovce se karta obrátila, domácí do ní vstoupili velmi aktivně a vedení rozehrávačem Bradleym vyhráli tuto čtvrtinu 21:14. Poločasové skóre bylo tedy vyrovnané 40:40,“ uvádí web ústeckého týmu. Po pauze bylo k vidění několik smečí, které dodaly utkání potřebné grády. „Johnson se několikrát proletěl k soupeřově obroučce. Nicméně i toto dějství skončilo vyrovnaným výsledkem a do poslední čtvrtiny se šlo tedy za stavu 56:56,“ uvedl web Ústí.

Ve vyrovnané koncovce ještě domácí vystrkovali drápky, ale přítrž tomu udělal ústecký ostrostřelec Martin David, který v těžké pozici trefil trojku a zpečetil tím výhru Slunety v poměru 79:70.

SK Slavia Praha – SLUNETA Ústí nad Labem 70:79 (19:26, 40:40, 56:56). Nejvíce bodů: Bradely 23, Pumprla R. 12, Jelínek 10 – Autrey 19, Johnson 15, David 11, Pecka a Fait po 10. TH: 16/13 – 13/11. Trojky: 23/9 – 26/10. Doskoky: 29 – 34.

Poslankyně Hyťhová se snaží urvat i to, co na stromě politiky neroste. Naposledy “mudrovala” o fotbale

Další přípravné utkání sehrají ústečtí hráči ve středu 1. září na palubovce Jindřichova Hradce. Po delší době mohou přijít fandit do ústecké haly  fanoušci o dva dny později, kdy je od 19:00 na programu odveta se Slávií Praha.

Autor: Jiří Šlaj