Dnes

  • Pátek 28. ledna 2022
  • Svátek má Otýlie

Obšancovaný kraj: Přes 600 policistů obsadilo i silnice II. a III. třídy. Čeká se ještě na vojáky

02. 03. 2021

Zdroj fota: Pixabay.com

Ústecký kraj – Vláda v reakci na zhoršující se epidemickou situaci v zemi omezila na tři týdny pohyb mezi okresy. Je to dosud nejtvrdší protikoronavirové opatření od začátku epidemie. Nařízení v Ústeckém kraji kontroluje policie na 191 místech. V hledáčku jsou nejen dálnice, ale také silnice druhých a třetích tříd.

„Aktuálně je v terénu 635 policistů, zítra se k nim připojí ještě 125 vojáků a 25 celníků,“ uvedla tisková mluvčí policie Ústeckého kraje Veronika Hyšplerová. Policisté hlídkují na 191 místech. Kontroly jsou namátkové a hlídky se během dne přesouvají. Policisté také řidičům, kteří nemají doklady potřebné k opuštění okresu, rozdávají vytištěné příslušné formuláře.

Výjimku z omezení pohybu mají totiž lidé, kteří cestují do práce či k lékaři nebo na úřady. Pokud čestné prohlášení nebo příslušný vyplněný formulář nemají, mohou ho získat právě od policistů v terénu. Dle aktuálního nařízení vlády se autem, kromě výjimek, nesmí překročit hranice okresu. Výlety, chaty a další rekreační záležitosti si může člověk dopřát jen v rámci katastru domovské obce. Opatření jsou v platnosti od 1.3. po dobu tří týdnů.

Podle informací deníku Naseustecko.cz kontroly zatím probíhají bez větších problémů a řidiči jsou vesměs ukáznění. Situaci budeme sledovat

ČTĚTE TAKÉ
JIPky se v Ústeckém kraji rychle plní. Jsou na hraně. Kraj by uvítal pomoc Saska
Autor: ps