Dnes

  • Pátek 9. prosince 2022
  • Svátek má Vratislav

Obchodní akademie v Teplicích s bohatou historií oslavila 100 let

01. 10. 2022

zdroj fota: oficiální web Ústeckého kraje

Teplice – Obchodní akademie v Teplicích, která je součástí zdejší Hotelové školy, Obchodní akademie a Střední průmyslové školy, slaví v těchto dnech krásné kulaté výročí 100 let od svého založení. Škola byla založena v roce 1922 jako první česká obchodní akademie na severu Čech. Mezi její nejvýznamnější absolventy patří generálporučík František Fajtl, který za druhé světové války bojoval v Británii v řadách Royal Air Force.

„Gratuluji Obchodní akademii k tomuto kulatému výročí. Školu netvoří pouze budovy, ale především její žáci a pedagogové. Proto bych právě jim chtěl popřát, aby si oslavy užili. Vaše škola patří mezi ty nejlepší školy našeho regionu, má bohatou historii, díky vám i skvělou budoucnost a navíc je krásnou dominantou Teplic,“ popřál k výročí 100 let škole hejtman Jan Schiller.

Mezi významnými hosty nechyběly ani krajská radní pro školství, mládež a sport Jindra Zalabáková spolu s předsedkyní krajského výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zdenkou Vachkovou.

Bohatý program v rámci jubilejních oslav, který si připravili pedagogové i žáci školy, je určený nejen pro bývalé absolventy a pedagogy, ale rovněž pro širokou veřejnost. První říjnový víkend mohli návštěvníci navštívit školu s celou rodinou, prohlédnout si tematicky zdobené třídy a vystoupit na věž, ze které je výhled do širokého okolí Teplicka.

Autor: redakce