Dnes

  • Pátek 25. června 2021
  • Svátek má Ivan

Novinky z kraje: V Libochovicích se točí „sexy“ Nebezpečné známosti. Školy obdrží nové antigenní testy

09. 06. 2021

zdroj fota: ilustrační snímek (pixabay.com)

Ústecký kraj – Každého jistě potěší, že lokality v Ústeckém kraji budou vidět na filmovém plátně. Šanci dostane předělávka Nebezpečných známostí, která bude na pokračování formou seriálu. Točit už se začalo v Libochovicích, filmový štáb v průběhu natáčení navštíví i další lokality. Poslední dodávku antigenních testů přivezl na krajský úřad Hasičský záchranný sbor České republiky. Testy, které jsou potřeba pro včasné zachycení nákazy covid 19, dorazily do Ústeckého kraje. Testovat se jimi budou žáci škol a školských zařízení na území samosprávné jednotky.

Kultovní thriller

V Ústeckém kraji jsou filmaři jako doma. Konkrétně budou natáčet předělávku strhujícího příběhu Nebezpečné známosti. Lokalitou, kde se už aktuálně pracuje, je státní zámek Libochovice. Štafetu v půli června převezmou Ploskovice, které zaujaly svým interiérem. Třetím zámkem je Roudnice nad Labem. Filmaři zavítají i do areálu kláštera v Doksanech.

Ať se vrátí

Právě rozmanitostí je Ústecký kraj pro štáby nejen z tuzemska přitažlivý. „Producentům a tvůrcům prostřednictvím Filmové kanceláře Ústeckého kraje nabízíme spolupráci a pomoc tak, aby pro ně bylo natáčení v našem regionu co nejefektivnější a aby se k nám vraceli. Tímto chceme požádat veřejnost, aby počítala s tímto krátkodobým omezením, a spolu s filmaři je prosíme o shovívavost,“ uvedl v tiskové zprávě Ústeckého kraje náměstek hejtmana Jiří Řehák (Spojenci pro kraj).

V hlavních rolích seriálu se objeví Alice Englert jako markýza de Merteuil a Nicholas Denton jako vikomt de Valmont. „Jsme velice rádi, že si produkce vybrala právě památky Ústeckého kraje. Rozsah natáčení je značný a zahrne bezmála 22 natáčecích dní v prvním natáčecím bloku. Tvorba seriálu s sebou nese i výrobu a výstavbu dekorací nebo přípravu speciálních masek a rekvizit,“ dodala v tiskové zprávě k natáčení Barbora Hyšková z Filmové kanceláře Ústeckého kraje.

Dodávka testů

Roušky už mohou žáci a učitelé ve škole odložit, povinnému testování se ale nevyhnou. Ministerstvo zdravotnictví chce mít i nadále pandemii pod kontrolou, i proto pokračuje v distribuci potřebného vybavení. Nikdo už nechce opakovat situaci, kdy se zdánlivý klid viru obrátil v podzimních časech v propuknutí dalších vln a následných restrikcí. Stejně jako v předchozí dodávce se jedná o testy Sejoy. Ústeckému kraji přivezli dodávku testů pracovníci hasičského záchranného sboru. Posléze byly pracovníky Ústeckého kraje rozděleny a zamíří do jednotlivých škol.

 

Autor: Jiří Šlaj