Dnes

  • Pondělí 28. listopadu 2022
  • Svátek má René

Nevíte kam na výlet? Severočeská knihovna ve svém průvodci láká k cestování po Ústeckém kraji

19. 06. 2022

zdroj fota: FB Severočeská vědecká knihovna

Ústecký kraj – Úspěšný turistický průvodce Zírej na ten kraj má svého pokračovatele. Severočeská vědecká knihovna vydala další pokračování zpravodaje, který informuje o tipech na výlety po Ústeckém kraji. Tentokrát doporučení pochází od jejích čtenářů.

Loňská publikace turistického průvodce Zírej na ten kraj, na jehož stránkách se nachází 28 tipů na zajímavé výlety po Ústeckém kraji sklidila velký úspěch, proto se knihovna rozhodla v něm pokračovat.  V Ústeckém kraji je totiž spousta krásných míst, která se do loňské knihy nedostala.

„Na rozdíl od prvního dílu, kde jednotlivá místa vybírali knihovníci a knihovnice, při tvorbě pokračování jsme se rozhodli požádat o pomoc naše čtenáře. Ti dokázali, že umí docenit krásy našeho kraje stejně jako naši knihovníci, a postupně nám zaslali 39 tipů na svá oblíbená místa, která stojí za navštívení,“ říká ke vzniku nové knihy ředitelka Severočeské vědecké knihovny Jana Linhartová a dodává, že mezi dvaceti osmi čtenáři, již se na tvorbě knihy podíleli, je i ředitelka Městské knihovny v Litvínově Marcela Güttnerová nebo náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jiří Řehák.

Stejně jako v případě prvního dílu je i publikace Zírej na ten kraj 2: toulky se čtenáři Ústeckým krajem nejen turistickým průvodcem, ale i cestovatelským deníkem, do něhož lze zaznamenávat zážitky z cest, vlepovat fotografie nebo kreslit obrázky. Kniha tedy opět získává svou finální podobu až v rukách čtenářů, kteří její stránky zaplní svými zážitky.

Knihu je od června možné zakoupit u registračních pultů ve Vědecké a Lidové části Severočeské vědecké knihovny a na všech jejích pobočkách.

Autor: redakce