Dnes

  • Pondělí 28. listopadu 2022
  • Svátek má René

Nevěřili byste, co se všechno krade. Zloději za to hrozí dva roky vězení!

19. 08. 2021

zdroj fota: ilustrační snímek (pixabay.com)

Děčín – Jestli bylo vloupání a krádež toaletního papíru motivována nutnou potřebou, to nevíme. Jisté ale je, že pokud policisté přijdou pachateli na kobylku, hrozí mu odnětí svobody až na dobu dvou let. Naopak už muži zákona vypátrali muže, který už je známou firmou. Vyšetřován bude ve vazbě.

Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v Děčíně vloupal do návěsu naloženého na železničním vagónu. Po překonání plachty uvnitř odcizil několik balení toaletního papíru, celková škoda zatím nebyla vyčíslena. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže, lapkovi hrozí v případě dopadení až dvouleté vězení.

Z přečinů krádeže a porušování domovní svobody byl obviněn v minulosti šestkrát odsouzený recidivista. Čtyřiadvacetiletý muž je podezřelý, že koncem července vnikl v Dolním Podluží do rodinného domu, kde z odložené peněženky ukradl devět set korun, z místa činu utekl poté, co ho vyrušila poškozená.

Policisté ho také viní z toho, že o uplynulém víkendu vnikl do rodinného domu ve Varnsdorfu, kde vzal sadu bižutérie a karton cigaret, i tady ho vyplašil majitel domu a zloděj se dal na útěk jen s cigaretami. Vzhledem k jeho trestní minulosti a důvodné obavě, že by na svobodě v protiprávním jednání pokračoval, byl podán podnět k jeho vzetí do vazby, který soudce akceptoval.

Autor: Jiří Šlaj