Dnes

  • Pátek 28. ledna 2022
  • Svátek má Otýlie

Neuvěřitelných 90 let! Bedřiška Kulhavá oslavila významné životní jubileum

07. 12. 2021

zdroj fota: oficiální stránky města Ústí nad Labem

Ústí nad Labem – Významné životní jubileum 90 let oslavila Bedřiška Kulhavá, výrazná osobnost ústecké a československé atletiky. Bedřiška Kulhavá je slavná postava československé atletiky. V amatérských podmínkách dosahovala špičkových výkonů na středních tratích a proslavila naše město i zemi doslova v celé Evropě.

 „Vážíme si vašich sportovních úspěchů, kterými jste proslavila naše město i Československo,“ uvedl primátor Petr Nedvědický a popřál oslavenkyni hodně štěstí, dobré nálady, a hlavně pevné zdraví.

„Zdraví, to je to co potřebuji, aby vydrželo, a bude to dobré,“ poznamenala Bedřiška Kulhavá. V rozhovoru vzpomínala na doby prožité ve sportu. Začínala v Předlicích, kde si lidé postavili na místě dnešního technoplynu hřiště. Postupně se propracovala mezi nejlepší a účastnila se mezinárodních závodů. „Ale nemyslete, moc jsme toho neviděli. V pátek se odlétalo, v sobotu v neděli se závodilo, v pondělí cesta domů a v úterý zase do práce,“ vyprávěla s úsměvem.

Bedřiška Kulhavá v roce 1960 reprezentovala Československo na olympiádě v Římě v běhu na 800 metrů. Československo reprezentovala celkem 34x, na mistrovství Československa získala celkem 26 titulů mistryně republiky na tratích 400 metrů, 800 metrů a v přespolním běhu.

ČTĚTE TAKÉ
Přijdou v těžké době o práci? Zdravotní ústav v Ústí má po novele zákona ukončit svou činnost
Autor: redakce