Dnes

  • Pondělí 28. listopadu 2022
  • Svátek má René

Nemocnice v Rumburku má novou primářku. Chce otevřít diabetologické, endokrinologické a obezitologické poradny

19. 08. 2022

zdroj fota: oficiální web Ústeckého kraje

Ústecký krajNemocnice v Rumburku má novou primářku interního oddělení. Stala se jí MUDr. Sylvie Štrégl Hrušková. S oddělením a svým týmem má veliké plány.

Nejprve nová primářka uvádí, že činnost interny je nejkomplexnější obor. „Považuji internu za královnu medicíny, a to, že sdružuje všechny podobory, které jsou vysoce specializované, je pro mne obrovská výzva,“ uvedla s tím, že člověk je celek a tak by se mělo přistupovat i k nemoci.

Uvedla, že má velké plány do budoucna. „V nejbližší době jde o otevření diabetologické a endokrinologické poradny včetně obezitologické. To jsou všechno podobory interny, které mají obrovský přesah a zažívají velký rozvoj, protože se objevují nové a nové léky,“ podotkla s tím, že mezi její plány patří také rozvoj a vylepšení péče o celý Šluknovský výběžek.

Je to poměrně velká spádová oblast. „Vypomůžeme nynějším lékařům, kteří se snaží zajistit péči co nejkomplexněji a daří se jim to tak, jak stíhají ve svém časovém rozvrhu. V budoucnosti je v plánu zahájení provozu interního oddělení včetně JIP lůžek pro základní stabilizaci pacientů a rozvoj již zmíněných ambulancí,“ uvedla a dodala, že je hrdá na práci zdravotnického personálu, kterého je stále nedostatek. „V tuto chvíli by se nám hodilo pár čerstvých sil, které mají chuť se učit a projít nějakou představou klidného interního oddělení,“ uzavřela.

Nemocnice v Rumburku je pracovištěm Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.,

Autor: redakce