Dnes

  • Pondělí 28. listopadu 2022
  • Svátek má René

Nemocnice v Kadani láká zaměstnance na atraktivní bydlení. Má nedostatek personálu

11. 09. 2022

zdroj fota: ilustrativní obrázek pixabay.com

Ústecký kraj – Nedostatek personálu a udržení toho stávajícího hodlá Městská nemocnice v Kadani na Chomutovsku řešit prostřednictvím nabídek atraktivního bydlení. Pro své zaměstnance připravuje pro ně výstavbu asi 14 rodinných domů v městské části Pokutice, které bude následně pronajímat.

„My jako město Kadaň jsme vložili do majetku naší nemocnice, u které jsme stoprocentním vlastníkem, pozemky v Pokuticích, což je satelitní obec kousek za městem. Nemocnice zpracovává projektovou dokumentaci a chtěla by zde postavit asi 14 rodinných domů, které by sloužily pro potřebný personál nemocnice,“ uvedl starosta s tím, že úvěr do nemocnice počítá s několikamilionovou investicí.

Aktuálně se pracuje na projektové dokumentaci, která ukáže přesné náklady. Hotová by měla být v příštím roce, následně by začaly stavební práce. První domy by zde mohly stát za dva až tři roky.

Dosud nemocnice svým zaměstnancům nabízela městské byty. Novou výstavbou by se nabídka bydlení rozšířila. Vedle bytů nabízí také další benefity, jako jsou příspěvky na dopravu či náborové příspěvky pro studenty.

Kadaňská nemocnice má stejně jako další zdravotnická zařízení v regionu nedostatek lékařů.

Autor: ps