Dnes

  • Středa 5. října 2022
  • Svátek má Eliška

Nejrozsáhlejší lesní požár Česka pod drobnohledem policie

02. 09. 2022

zdroj fota: Redakce NU

Ústecký kraj – První zářijové pondělí bude do 17 hod  uzavřena silnice ze Hřenska do Vysoké Lípy v obou směrech. Důvodem je policejní vyšetřování nejrozsáhlejšího požáru v republice. Policie vyšetřuje požár v Českém Švýcarsku jako trestný čin obecné ohrožení.

„Z důvodu plánovaného provádění úkonů trestního řízení, za účelem dokumentace škod po požáru v Národním parku České Švýcarsko, dojde v pondělí 5. září 2022 k uzavření komunikace mezi Hřenskem a Vysokou Lípou,“ uvedla mluvčí policie Eliška Kubíčková s tím, že ve směru ze Hřenska nad hotelem Klepáč a ve směru z Vysoké Lípy u penzionu U Loupežáku neprojedou žádná vozidla ani autobusy. Podle ní vstup nebude umožněn ani pěším a cyklistům. Místem projedou pouze ranní a odpolední školní autobusy vjezd bude v uvedené době povolen pouze obyvatelům Mezné, Mezní Louky a Vysoké Lípy.

Požár, který podle policie vznikl pravděpodobně v Malinovém dole, se rozhořel 24. července. Na místě se vystřídalo podle ČTK  zhruba 6000 hasičů a 400 kusů techniky. Hasiči požár uhasili po 20 dnech, na místě je od začátku září pouze jedna dobrovolná jednotka. Zhruba čtyři hasiči společně s revírníky, strážci a dalším personálem správy místo požáru pravidelně kontrolují kvůli vzniku ohnisek. Do konce srpna park hlídalo 70 dobrovolných hasičů a 40 profesionálů.

Autor: redakce