Dnes

  • Pátek 16. dubna 2021
  • Svátek má Irena

Nejen Most a Ústí. Počet nemocnic pro očkování se rozšiřuje!

07. 01. 2021

zdroj foto: ČT

Ústecký kraj – Očkování proti covidu jede po na plné obrátky po celé republice. Nejinak tomu je v Ústeckém kraji. Od čtvrtka se dokonce rozšíří počet mít, kde se lidé budou moci nechat očkovat. Dosud bylo možné jít na vakcínu v Ústí nad Labem a Mostě. Nyní bude očkovací centrum v každém ze sedmi okresů.

Ve středu totiž jednal krizový štáb, který měl na svém programu mimo jiné i průběh vakcinace a její koordinaci. Krajská zdravotní nově začne očkovat ve svých nemocnicích v Děčíně, Teplicích a Chomutově. „Kromě toho bude vakcinace probíhat také v nemocnicích v Litoměřicích a v Žatci, počítá se také se zapojením nemocnice v Kadani,“ řekl mluvčí krajského úřadu Martin Volf po středečním jednání krizového štábu.

Cíl je daný. Hejtmanství tak chce pomoci zdravotníkům, aby nemuseli dojíždět na očkování desítky kilometrů do nemocnice, které očkování provádí. Zdravotníci jsou totiž první, kteří přišli na řadu v rámci vakcinace.

A to není vše. Podle Litoměřického Deníku se do očkování zapojí i ústecký Zdravotní ústav, který by měl dostat více než 700 dávek vakcíny od firem Pfizer a BioNTech, které budou sloužit pro integrovaný záchranný systém. Jen mezi profesionálními hasiči projevilo zájem o vakcinaci přibližně 450 příslušníků. „Jednat se bude především o zaměstnance krajského operačního a informačního střediska KOPIS, o členy odběrových týmů nebo stovku policistů,“ popsal plán očkování ve Zdravotním ústavu Volf.

Hygienická stanice pomůže s distribucí

Krajská hygienická stanice pak nabídla pomoc v rámci distribuce vakcín. K aplikaci dávky musí dojít do několika hodin po rozmrazení, po celou dobu musí být v chladu. „V případě potřeby bychom mohli vakcíny rozvážet z očkovacích center na místa, kde bude očkováno najednou více lidí, například do domovů pro seniory nebo do domovů se zvláštním režimem,“ informovala krajská hygienička Lenka Šimůnková podle Litoměřického Deníku.

ČTĚTE TAKÉ
Kraji půjčí peníze Spořitelna. Úvěr bude mít výši jeden a půl miliardy!

Do středečního rána bylo v Ústeckém kraji očkováno vakcínou Comirnaty 676 lidí. Zhruba další dva a půl tisíce na očkování ještě čeká. Dodávky očkovací vakcíny v kraji  jsou zatím domluvené pouze na leden.

Autor: ps