Dnes

  • Pátek 28. ledna 2022
  • Svátek má Otýlie

Náměstek hejtmana Jiří Řehák přivítal na návštěvě litevského velvyslance

08. 12. 2021

zdroj fota: oficiální stránky Ústeckého kraje

Ústí nad Labem – Vzácného hosta přivítal náměstek hejtmana Ústeckého kraje pro oblast cestovního ruchu, kultury a památkové péče Jiří Řehák na Krajském úřadě Ústeckého kraje. Jeho hostem byl velvyslanec Litevské republiky Laimonas Talat-Kelpšu.

Ku příležitosti stoletého výročí navázání diplomatických vztahů mezi Českou a Litevskou republikou přijal na Krajském úřadě Ústeckého kraje náměstek hejtmana pro oblast cestovního ruchu, kultury a památkové péče Jiří Řehák velvyslance Litevské republiky J.E. p. Laimonase Talat-Kelpšu.

Litevský velvyslanec je v Ústeckém kraji na zdvořilostní návštěvě kvůli zapojení jednotlivých krajů České republiky do společného symbolického připomenutí výročí vzájemné diplomatické spolupráce. Na základě dnešní schůzky a domluvy mezi velvyslancem a náměstkem hejtmana bude na budově krajského úřadu vyvěšena vlajka Litevské republiky připomínající výročí diplomatických vztahů mezi oběma státy.

Velvyslanec se během své návštěvy seznámil také v krátkosti s krajem, jeho specifiky a pamětihodnostmi. Předmětem schůzky bylo také posílení vzájemných vztahů na poli kultury a školství. Závěrem zdvořilostního setkání si náměstek hejtmana a velvyslanec vyměnili drobné dary reprezentující regiony, odkud oba pocházejí.

ČTĚTE TAKÉ
Dobrá zpráva pro běžkaře. Údržba stop pro milovníky lyžování se dočkala vyšší podpory
Autor: redakce