Dnes

  • Pondělí 28. listopadu 2022
  • Svátek má René

Nadační fond Krajské zdravotní schválil další stipedium pro budoucí zdravotníky. Chtějí aby u nich absolventi pak začali pracovat

19. 07. 2022

zdroj fota: ilustrační obrázek pixabay.com

Ústecký kraj – Krajská zdravotní chce motivovat studenty  a absolventy k tomu, aby u nich začali po dokončení studia pracovat prostřednictvím stipendijních programů. Nyní nadační fond KZ připravil program pro následující rok.

Stipendijní program Nadačního fondu Krajské zdravotní již řadu let podporuje formou finančního příspěvku určeného na úhradu nákladů spojených se studiem nejen studenty lékařských fakult, ale také studenty vybraných nelékařských oborů, kteří v budoucnu uzavřou dle smluvních stipendijních podmínek pracovní poměr s Krajskou zdravotní. Letos se představenstvo společnosti shodlo na podpoře studijního programu v předpokládané výši 5,1 milionu korun.

„Spolupráci se studenty lékařských fakult, ale také se studenty nelékařských oborů, považujeme za velmi důležitou. Chceme, aby u nás absolventi po ukončení studia začali pracovat. Proto se je snažíme motivovat právě i formou stipendijních programů,“ říká generální ředitel KZ Petr Malý.

Autor: redakce