Dnes

  • Pátek 27. ledna 2023
  • Svátek má Ingrid

Na to nejsou místní zvyklý. Malým Březnem zaznívaly k obědu exploze!

13. 05. 2021

zdroj fota: Lukáš Blažek

Malé Březno – Exploze a požár. Obyvatelé malé vesničky u Labe byli svědky nevšední podívané. Na hlavní silnici 260 směrem na Úštěk explodovalo nákladní vozidlo, které vezlo plynové lahve. Dobrou zprávou je, že i přes vysokou nebezpečnost celé nehody se nikomu nic nestalo.

O události jsme vás informovali okamžitě. Nákladní automobil, který právě projížděl Malým Březnem začal pří své jízdě hořet. Bohužel jeho náklad obsahoval plynové lahve, které jsou náchylné k explozi. Poté, co se plameny dostaly na dosah nákladu, ozvalo se několik výbuchů. Ty měly takovou razanci, že poničily bezprostřední okolí krajnice vozovky.

Ačkoliv vypadala celá situace jako trénink na natáčení akčního filmu, naštěstí při ní nebyl nikdo zraněn. K incidentu došlo v čase lehce po poledni. Okamžitě po výbuchu byly upozorněny hasičské jednotky, kterých na místo nehody dorazilo pět. „Hasiči požár lokalizovali během 30 minut,“ uvedl mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Následky výbuchu neměly fatální následky, došlo k poničení nákladního vozu a odnesly to i okolní střechy baráků a hluková stěna. Bylo dílem náhody, že kolem neprocházel žádný místní občan nebo si v blízkosti nehody nehrály malé děti. Kliku jako od kolotoče měl i řidič vozidla, který ještě před explozí stihl vzít nohy na ramena a zachránit si život.

O příčině vzniku vážné dopravní nehody lze zatím jen spekulovat. Ten den vystoupala teplota vysoko nad obvyklý průměr. Mohlo dojít ke špatnému skladování či jiné technické poruše či závadě. Příčiny vzniku požáru nyní zjišťují vyšetřovatelé, kteří se pokusí objasnit důvod výbuchu a požáru.

„Bylo to hrozná rána a z ničeho nic,“ řekla nám místní obyvatelka Malého Března.

Autor: Jiří Šlaj