Dnes

  • Středa 29. června 2022
  • Svátek má Petr a Pavel

Na plné pecky s kapitánem Peckou. Trenér Jan Šotnar má s týmem políčeno na skupinu A1

09. 09. 2021

zdroj fota: Facebook Jana Šotnara (koláž)

Ústí nad Labem – Velké ambice a touhu uspět zdobí tým basketbalistů před startem letošního ročníku nejvyšší soutěže. Malý je ten, kdo má malé cíle, a to tým z Ústí nad Labem rozhodně nemá. Podle slov šéfa střídačky Jana Šotnara chtějí „vtrhnout“ mezi nejlepší šestku a narušit tím zaběhlé pořádky. Do bojů na tuzemských palubovkách a v Alpe Adria cupu povede Ústí opora týmu Ladislav Pecka.

Kdo další Ústí potáhne a na koho budou nejvíce spoléhat prozradil trenér Jan Šotnar v exkluzivním rozhovoru pro Naseustecko.cz

Pane trenére, jak zatím probíhá příprava?

Příprava probíhá podle plánu. Prozatím jsme odehráli pět utkaní, a ještě nás další tři čekají. V herním projevu je vidět zlepšeni utkaní od utkaní, a to je pro nás důležité.

Kdy bude tým Slunety kompletní?

Tým už je od posledního týdne v srpnu kompletní. V tomto týdnu dorazili poslední dvě zahraniční posily Jahmal Jones a Spencer Svejcar.

Jak byste si představoval herní pojetí týmu?

Věřím tomu, že budeme předvádět takový basketbal, díky kterému budeme produkovat nejen vítězství, ale také dobrou podívanou pro naše fanoušky.

Kdo bude patřit k lídrům Slunety?

Basketbal je pro mě týmový sport, tak bych se chtěl také prezentovat. Určitě však budeme spoléhat především na zahraniční čtveřici hráčů, které doplní kapitán Láďa Pecka. Hodně so slibujeme od Dalibora Faita.

Jaké jsou ambice co do umístění a co do předváděné hry?

Chceme dát šanci mladým hráčům, kteří v Ústí delší dobu působí. Hráči jako David, Maděra, Haiblík a Karlovský letos ukáží, že již patří mezi právoplatně hráče KNBL. Ambice tymu jsou jako vždy vysoké. Určitě chceme postoupit do skupiny A1, kde se chceme prát o co nejlepší umístění před play off. Hrát budeme i Alpe Adria cup. Máme velmi zajímavou skupinu Prievidzu, Rijeku a Lublaň. Zde budeme chtít také uspět a skončit na jednom ze dvou postupových míst.

Na jaké zápasy se nejvíce těšíte?

Těším se na všechna utkaní. Už jsem sice v Ústí přes půl roku, ale ještě jsem nezažil utkaní s diváky.

Kdo vyhraje titul?

Titul vyhraje ten nejlepší tým KNBL. Tím je poslední sezony určitě tým Nymburka. Velmi silné týmy sestavila také Opava, Pardubice a Kolín. Favoritem je určitě Nymburk, ale uvidíme.

Co by si vzkázal fanouškům v Ústí?

Do Ústí jsem jezdil dlouhá léta jako divák a vím, že tu umí být skvělá atmosféra. Doufám, že diváci budou po roční pauze hladoví. Věřím tomu, ze nás budou podporovat po celou sezonu. Ve chvílích dobrých i ve chvílích horších.

Autor: Jiří Šlaj