Dnes

  • Pondělí 15. srpna 2022
  • Svátek má Hana

Mostečtí hasiči budou mít novou služebnu, ta původní je jedna z nejhorších v republice

24. 07. 2020

Příslušníci Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje v Mostě budou mít opět odpovídající prostory pro vykonávání své služby. Symbolickým poklepáním na základní kámen začala za dohledu mnoha čestných hostů v čele s generálním ředitelem HZS ČR Drahoslavem Rybou výstavba nové požární stanice a územního pracoviště.

Mostečtí profesionální hasiči nedostanou jen novou budovu s veškerým moderním zázemím. Vznikne také multifunkční hřiště, lezecká věž, sportoviště pro hasiče, kde si budou moct ověřit svou fyzickou přípravu.

Než se ale mohlo začít budovat, musel být starý objekt z roku 1975 odstraněn. Už na přelomu tisíciletí se objevily problémy se statikou, které se stupňovaly. Po demolici přichází druhá etapa výstavby kompletně vybavené požární stanice. Ve třetí fázi dojde k odstranění objektu mobilních buněk a nádvorní budovy a dokončení stavby včetně kolaudace.

„Práce hasičů si velice vážím, ať už hasičů profesionálních či hasičů dobrovolných. Dnes to hašení není to nejdůležitější, protože hasiči asistují u živelních pohrom či u dopravních nehod. A právě tady na Mostecku, kde je to silné průmyslové centrum, a kde máme tu nešťastnou skládku Celio, tak jsou jejich zásahy velice časté. Proto si myslím, že potřebují odpovídající zázemí, a to jim bude nová stanice poskytovat. Chtěl bych jim popřát, aby se jí dočkali co nejdříve,“ uvedl hejtman Oldřich Bubeníček, jenž se akce spolu s radním Radkem Belejem za kraj účastnil.

Stavba by měla být dokončena v prvním pololetí roku 2022. Do té doby budou mostečtí hasiči sloužit v provizorních prostorách v současném areálu.

Autor: