Dnes

  • Čtvrtek 1. prosince 2022
  • Svátek má Iva

Most přišel s odměnou při narození dítěte. Jaké podmínky musí rodiče splňovat?

21. 01. 2022

zdroj fota: ilustrační snímek (pixabay.com)

Most – Město Most zavádí finanční podporu při narození dítěte. Příspěvek bude mít hodnotu patnácti tisíc korun za jedno dítě. Podle webových stránek města má benefit primárně sloužit pro pracující rodiny, ale i pro mladé rodiny, kde rodiče třeba studují.

Program je vstřícným krokem statutárního města Most směrem k pracujícím, podnikajícím nebo studujícím zákonným zástupcům narozeného dítěte. „Chceme ukázat, že město Most si váží mladých rodin a pracujících rodin, které tady jsou a chtějí tady zakořenit,“ zdůrazňuje náměstkyně primátora Markéta Stará. Každou žádost bude posuzovat odbor sociálních věcí jednotlivě, následně se postoupí do jednání Rady města Mostu. K žádosti je nutné doložit potvrzení o bezdlužnosti, které je součástí Žádosti o vyplacení finančního daru, ověřené kopie pracovních smluv, potvrzení o studiu, přiznání k dani z příjmu osobou SVČ a další.

„Ráda bych zdůraznila, že se nejedná o příspěvek na porodné. Na poskytnutí a vyplacení finančního daru není právní nárok, každá žádost je posuzována individuálně dle doložených skutečností,“ vysvětluje náměstkyně. Bližší podmínky najdou zájemci na webových stránkách města.

Autor: redakce