Dnes

  • Pátek 25. června 2021
  • Svátek má Ivan

Most dostal vyšší dar než Litoměřice. Filmaři přesunuli na víkend natáčení fantasy seriálu Extinction  

06. 05. 2021

buyTV

V sobotu a v neděli 8. a 9. května bude pokračovat natáčení britského akčního seriálu s prvky fantasy s názvem Extinction. Filmaři se přesunuli z Mostu, který má na obrazovce simulovat ruské prostředí, do vzdálenějších Litoměřic. Štáb daroval oběma městům finanční obnos, ten se ale v obou místech liší.

O víkendu historický střed Litoměřic zpestří exteriérová galerie. Vybudována má být díky finančnímu daru britských filmařů, kterým se ve městě natolik zalíbilo, že se do něj vrací. V sobotu a v neděli 8. a 9. května totiž bude pokračovat natáčení britského akčního seriálu s prvky fantasy s názvem Extinction. S tím je spojena řada dopravních omezení.

„Tímto chceme požádat obyvatele našeho města, aby byli připraveni na dopravní omezení a spolu s filmaři je prosíme o shovívavost,“ uvedl místostarosta Lukáš Wünsch v tiskové správě města.

Kromě propagace Litoměřic přináší natáčení v této nelehké době i užitek v podobě povzbuzení místní ekonomiky. „Filmaři podpoří místní podnikatele v oblasti ubytovacích a stravovacích služeb. Platí samozřejmě také nájmy lokací, pronájem komunikací a zábory. Město od společnosti navíc získá finanční dar ve výši 70 tisíc korun,“ informovala Barbora Hyšková z Filmové kanceláře Ústeckého kraje. Dar město využije na vznik stálé exteriérové galerie umístěné na hradební zdi ve spodní části Dlouhé ulice, kde chceme prezentovat výtvarná díla místních umělců.

O něco vyšší částku získali od filmařů v Mostě, kde natáčení probíhalo v půlce dubna. Město podle vyjádření Ústeckého kraje získalo od společnosti získalo finanční dar v hodnotě 100 tisíc korun.  Seriál, který uvádí buyTV se podle serveru ČSFD netěší zrovna podpoře diváků, v hodnocení se drží na 53%.

Autor: redakce