Dnes

  • Úterý 29. listopadu 2022
  • Svátek má Zina

Ministr Blatný razí superúřad s „velkým bratrem“. Krejza přišel s originální formou protestu

02. 12. 2020

zdroj fota: koláž autora
Litoměřice – Velký zásah do soukromí občanů v dobré víře a snadnější boj proti virům podobných covidu? Nebo něco na způsob policejního státu? Ať už patříte do funclubu kteréhokoliv z táborů, jasno má o svém postoji poslanec Karel Krejza. Ten se ohradil proti možnosti kontrolování telefonu pracovníky Státní hygienické služby. A nebrání se demonstrativních akcí.
Svůj zamítavý postoj vysvětluje Karel Krejza v příspěvku, který umístil na facebookový profil s odkazem na článek Idnes.cz. Návrh na vytvoření možnosti kontroly mobilních telefonů občanů bere jako něco nepřijatelného. „To je hodně přes čáru,“ napsal v příspěvku. A co je ochoten udělat, aby něco takového nemohlo projít Poslaneckou sněmovnou?
Občanský postoj
„Klidně se demonstrativně přivážu k řečnickému pultíku, pokud nám kvůli Covidu, začnou úředníci nového centrálního úřadu Státní hygienické služby kontrolovat data z mobilu,“ uvedl v nadsázce místostarosta Litoměřic. Věc ale bere vážně a něco takového jako šmírování běžných obyvatel je mu proti srsti.
Příspěvek podle očekávání vyvolal ostřejší komentáře v diskuzi. Pepa Hubajz se místostarosty dotázal, zda á co skrývat, že se tak bojí kontrolování ze strany státu?
Poslanec Krejza se nechal slyšet, že něco takového považuje za bezprecedentní zásah do soukromí jedince.
V možnosti nahlížet do soukromí se  Karel Krejza s vládním týmem a stvořiteli systému PES názorově rozchází. „Až dosud jsem měl ministra Blatného za rozumného a měl jsem pochopení pro jeho strategii, ale kategoricky odmítám tyto čínské recepty velkého bratra,“ okomentoval úvahy o zasahování úředníků
Podle názoru Karla Krejzy není možné, aby si kdokoliv na pozici úředníka mohl dovolit rozhodnutí, komu a co se bude kontrolovat. „Úředník nemá právo lézt komukoli do soukromí na základě vlastního úsudku. To přísluší policii po rozhodnutí soudu,“ uzavřel svůj post místostarosta Litoměřic.
Autor: