Dnes

  • Středa 5. října 2022
  • Svátek má Eliška

Medailonek Pavla Růžičky: Vejprtská novela a více peněz pro IZS

20. 03. 2021

zdroj: facebook Pavel Růžička

V rámci medailonků zákonodárců v Ústeckém kraji představujeme jako dalšího Pavla Růžičku, který byl zvolen poslancem v roce 2017. Jelikož je válečným veteránem, šel do Sněmovny s předsevzetím řešit tuto agendu e seriózně a spolehlivě. Podle něj je důležité uplatňovat zákony stejnou mírou na všechny občany ČR.

Členem hnutí ANO je Růžička od roku 2014, kdy se stal i jejím lídrem. Zároveň je členem dvou výborů, a to pro bezpečnost a obranu. Od roku 2014 do roku 2018 působil jako radní města Postoloprty, kde dodnes žije.

Vejprtská novela

Mezi Růžičkovi úspěchy patří tzv. Vejprtská novela, která zákonnou formou upravuje budovy sociálních služeb proti vzniku a šíření požárů. Celá tato iniciativa je následkem jednoho z nejtragičtějších požárů v České republice ze dne 19. ledna 2020, kdy v domově pro postižené ve Vejprtech zemřelo 8 lidí – pacientů upoutaných na lůžka. „Jedna z nejdůležitějších věcí při vzniku požáru je včasná detekce vzniku požáru. Čím dříve bude požár detekován, nebo zpozorován, a ohlášen na tísňovou linku, tím je větší úspěch na záchranu osob a majetku v místě požáru,“ vysvětlil Růžička smysl novely, která je již v platnosti.

Větší platy pro bezpečnostní sbory

Další Růžičkovou prioritou je finanční podpora a zkvalitnění fungování bezpečnostních sborů a integrovaného záchranného systému. Požaduje zavedení jasného systému hodnocení práce a zároveň tak zatraktivnění kariérního růstu, s využitím finančních zdrojů jak národních, tak evropských. Podle něj je důležité pozastavit se na provázanosti služeb.

Růžička studoval na Technické univerzitě Ostrava, odkud má titul Ing.. V Armádě České republiky sloužil 21 let, do roku 2009. Své znalosti a zkušenosti dále využívá ve firmě VPR GROUP s.r.o., které je jednatelem a společníkem. Firma se zabývá prodejem a distribucí zbraní, střeliva a loveckých potřeb.

Autor: