Dnes

  • Pondělí 28. listopadu 2022
  • Svátek má René

Martin Krsek oznámil kandidaturu do Senátu. Ústecko je podle něj podceňované

23. 05. 2022

zdroj fota: oficiální web prousti.cz

Ústecký kraj – Historik a ústecký zastupitel Martin Krsek oznámil svoji kandidaturu do Senátu za hnutí Senátor 21. Podle něj je region podceňovaný, přestože má velký potenciál. Ze senátorského křesla chce právě toto změnit.

„Rozhodla příležitost, která se z tohoto titulu nabízí. To znamená propagovat svůj region, Ústecko a lobovat za něj váhou senátorské funkce a upozornit na potenciál, který tady máme a je často přehlížen,“ zdůvodnil svou kandidaturu Krsek podle ČTK s tím, že voliče chce zaujmout prací nikoliv kampaní.

Ústecko je podle Krska místo, které nemá pro řadu lidí budoucnost, přestože má podle něj potenciál být místem s bohatým vyžitím. Odkazuje k minulosti, kdy Ústecko bylo hospodářským a kulturním centrem.

Svoji kandidaturu oznámil osobně u Solvayovy vily. Prý to místo nebylo vybrané náhodně. Vila je podle něj místem, které má potenciál region vylepšit – mělo by v něm vzniknout centrum paliativní péče pro vzácné choroby. Ohlášení kandidatury doprovázel také táborák a občerstvení.

Mezi dalšími, kdo zatím ohlásil kandidaturu byla bývalá primátorka Ústí nad Labem a nynější zastupitelka Věra Nechybova (UFO). Kandidáta mají vybraného také komunisté, bude jím dlouholetý zastupitel ústeckého obvodu Neštěmice Miloslav Buldra. O kandidaturu chce usilovat i rektor Univerzity Jana Evangelisty Purkyně Martin Balej. Nynější senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz) ČTK řekl, že zatím nemá jasno v tom, zda bude znovu kandidovat.

 

Autor: redakce