Dnes

  • Pondělí 28. listopadu 2022
  • Svátek má René

Madar (UFO) se zastává praktiků a ortopedů. Nejen nemocnice přijdou do styku s covid nemocnými!

10. 01. 2021

koláž redakce

Ústí nad Labem – Protiepidemickou situaci od začátku kromě narůstajícího počtu nakažených, přetíženého zdravotního systému provází i řada nejasností. Teď je na pořadu dne především očkování. To s sebou přináší také mnoho otazníků. Zastupitel, politik, lékař Jiří Madar (UFO) se na facebooku zhurta pustil do vlády ohledně očkování zdravotníků. Podle něj jsou „na ráně“ i zdravotníci v ambulancích či praktici, nejen v nemocnicích.

„Tak dnes mě rozčílila další pitomost naší vlády, ne jediná a asi ne poslední a opět nejasná. Koho tedy budou ze zdravotníků očkovat?,“ ptá se nechápavě lékař s tím, že vláda si podle něho myslí, že do kontaktu s covidem přijdou jen lékaři v nemocnicích, tak jak avizoval ministr zdravotnictví.

„Co ale ambulantní sféra. Teď mluvím za sebe, jako ortopeda, za ostatní specialisty, praktiky a velké kliniky jako je EUC. My nejsme v kontaktu s covidem? Jsme, stále pracujeme i když jednotlivci padají nákazou nebo izolací. A teď nás neočkují,“ rozčílil se Madar.

Podle něj je ale přehlédnut jeden výrazný aspekt. Pokud se díky covidu omezí provoz buď v jednotlivých ambulancí, u praktiků nebo ve velkých ambulantních zařízeních, tak se pacienti přesunou do nemocnic. „Ty už dnes nezvládají, tak nevím jak by zvládly toto,“ myslí si.  Pokud říkáte, že proočkujete všechny, kteří přicházejí do kontaktu s covidem, tak jsme to i my v ambulancích,“ apeluje zdravotník. „Prosím vezměte rozum do hrsti, přemýšlejte a neplácejte nesmysly,“ uzavírá rázně.

Ministr Blatný totiž v sobotu zastavil očkování většiny zdravotníků, tak jak začalo v prosinci fungovat. Má v plánu na to jít jinak. Od soboty se měli očkovat jen zdravotníci, kteří jsou přímo v kontaktu s covidovými pacienty a dále klienti a zaměstnanci domovů pro seniory.

Autor: ps